ՊՆ-ի «Ուրալ» է կողաշրջվել
Երեկ ահազանգ է ստացվել, որ Արարատի մարզի Պարույր Սևակ գյուղի մոտակայքում տեղի է ունեցել ՃՏՊ, կա տուժած. անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը:
ԱԻ նախարարությունից հայտնում են, որ դեպքի վայր է մեկնել ԱԻՆ ՓԾ հրշեջ-փրկարարական ջոկատից մեկ մարտական հաշվարկ:
Պարզվել է, որ Երևան-Մեղրի ավտոճանապարհի 75-րդ կմ-ի մոտակայքում ՊՆ թիվ N զորամասի «Ուրալ» մակնիշի  ավտոմեքենան կողաշրջվել է, ինչի հետևանքով ուղևորը հոսպիտալացվել է Արարատի ԲԿ: Բժիշկները տուժածի առողջական վիճակը գնահատել են բավարար:
Փրկարարները հոսանքազրկել են ավտոմեքենան, այնուհետև հատուկ տեխնիկայի օգնությամբ ուղղել և մոտեցրել ավտոքարշակին:

An Armenian military vehicle has been involved in a road accident near Paruyr Sevak village of Ararat Province, leaving its passenger wounded, the emergencies ministry reported.
A fire and rescue squad of the ministry responded to the incident after receiving a report on Monday.
The crew found out that a Ural vehicle belonging to one of the military units of the Defense Ministry had turned over on Yerevan-Meghri highway.
As a result, its passenger, whose identity isn't disclosed, has been hospitalized at Ararat Medical Center. His health condition is assessed as satisfactory.