Լևոն Աղասյան. Եթե կոպիտ սխալներս չլինեին, առնվազն արծաթե մեդալակիր կդառնայի
Իտալական Նեապոլում ընթացող 30-րդ Ուսանողական խաղերում եռացատկորդ Լևոն Աղասյանը զբաղեցրել է 10-րդ հորիզոնականը՝ ցատկելով 15 մետր 73սմ:
ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում Աղասյանը ամփոփել է մրցելույթները Ուսանողական խաղերում.
«Իմ կարծիքով ելույթս վատն էր: Շատ կոպիտ սխալ թույլ տվեցի ու չկարողացա պայքարել մեդալի համար։ Նախնական 3 ցատկերից երկուսը ձախողեցի (խմբ. տրորել է կարմիր գիծը, որը չեղյալ է համարում արդյունքը): Միակ դրական կողմն այն է, որ այդ ցատկերիցս ցանկացածը, եթե հաշվեին, ամենաքիչը արծաթե մեդալ կապահովեի»,- ասել է Լևոն Աղասյանը:
Հիշեցնենք, որ մինչև Ուսանողական խաղեր մեկնելը, Լևոն Աղասյանը հուլսի 5-7-ը մասնակցեց աթլետիկայի Հայաստանի առաջնությանը, որտեղ գրանցեց 17 մետր 08 սմ արդյունք ՝ սահմանելով անձնական ռեկորդ և նվաճեց Քաթարում կայանալիք աշխարհի առաջնության ուղեգիր:

At the 30th Summer Universiade underway in Italian Naples triple jumper Levon Aghasyan placed 10th jumping 15 m 73 cm. In a conversation with the ANOC press service Aghasyan summed up his performance at the Summer Universiade.
“I think I performed badly. I made a very gross mistake and wasn’t able to fight for a medal. I failed the first 2 of 3 jumps (he touched the red line as a result of which the result was annulled). The only positive part in all this is if my jumps were scored up I would become at least a silver medalist,” said Levon Aghasyan.
As the source reports, earlier before going to the Summer Universiade Levon Aghasyan had taken part in the Armenian Athletics Championship on July 5-7 where he had registered a 17 m 08 cm result setting a personal record and qualifying for the World Championship in Qatar.