Լևոն Աղասյան. Եթե կոպիտ սխալներս չլինեին, առնվազն արծաթե մեդալակիր կդառնայի
Իտալական Նեապոլում ընթացող 30-րդ Ուսանողական խաղերում եռացատկորդ Լևոն Աղասյանը զբաղեցրել է 10-րդ հորիզոնականը՝ ցատկելով 15 մետր 73սմ:
ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում Աղասյանը ամփոփել է մրցելույթները Ուսանողական խաղերում.
«Իմ կարծիքով ելույթս վատն էր: Շատ կոպիտ սխալ թույլ տվեցի ու չկարողացա պայքարել մեդալի համար։ Նախնական 3 ցատկերից երկուսը ձախողեցի (խմբ. տրորել է կարմիր գիծը, որը չեղյալ է համարում արդյունքը): Միակ դրական կողմն այն է, որ այդ ցատկերիցս ցանկացածը, եթե հաշվեին, ամենաքիչը արծաթե մեդալ կապահովեի»,- ասել է Լևոն Աղասյանը:
Հիշեցնենք, որ մինչև Ուսանողական խաղեր մեկնելը, Լևոն Աղասյանը հուլսի 5-7-ը մասնակցեց աթլետիկայի Հայաստանի առաջնությանը, որտեղ գրանցեց 17 մետր 08 սմ արդյունք ՝ սահմանելով անձնական ռեկորդ և նվաճեց Քաթարում կայանալիք աշխարհի առաջնության ուղեգիր:

Левон Агасян: Если бы не грубые ошибки, я стал бы, как минимум, серебряным медалистом
На проходящих в итальянском Неаполе 30-х Студенческих играх прыгун тройным Левон Агасян занял 10-е место с результатом 15 м 73см.
Как передает пресс-служба НОК Армении, Агасян подвел итоги своих выступлений на Студенческих играх.
«По-моему, я выступил плохо. Я допустил очень грубую ошибку и не смог побороться за медаль. Заранее провалил 2 из 3-х прыжков (ред. наступил на красную линию, что аннулирует результат). Единственный положительный момент в том, что если бы хоть один из этих прыжков засчитали, то я обеспечил бы как минимум серебряную медаль», – сказал Левон Агасян.
Напомним, что перед отъездом на Студенческие игры Левон Агасян с 5-го по 7-е июля принял участие в чемпионате Армении по легкой атлетике, где показал результат 17 м 08см, установив личный рекорд и завоевав путевку на чемпионат мира в Катаре.