ԱԱԾ. Երեք ամսում կանխվել է պետական սահմանի խախտման 34 փորձ
Այս տարվա երկրորդ եռամսյակում ԱԱԾ սահմանապահ զորքերի ստորաբաժանումների կողմից կանխվել է ՀՀ պետական սահմանի խախտման 34 փորձ՝ 50 անձի մասնակցությամբ: Նման տվյալներ է հրապարակել ԱԱԾ մամուլի կենտրոնը։
Ըստ աղբյուրի, նույն ժամանակում բացահայտվել է սահմանային ռեժիմի խախտման 24 դեպք (45 անձ) և ՀՀ պետական սահմանի անցման կետի ռեժիմի խախտման 4 դեպք (5 անձ)։
Նշված ժամանակահատվածում պետական սահմանի անցման կետերում հայտնաբերվել և սահմանված կարգով ՀՀ ոստիկանության ստորաբաժանումներ են հանձնվել հետախուզման մեջ գտնվող 545 անձ, ինչպես նաև տարբեր վարչական իրավախախտումներ կատարած, ընդհանուր թվով 4804 անձ, ովքեր ՀՀ ոստիկանության կողմից ենթարկվել են վարչական պատասխանատվության։

NSS: 34 attempts of violation of border regime prevented over the past three months
Subdivisions of Border Guard Troops of Armenia’s National Security Service  have prevented 34 attempt cases of violation of the RA border regime with the participation of 55 people over the past three months, press service at the National Security Service reported.
According to the source, in the indicated period 24 case of violation of border regime and 4 cases of RA state border checkpoint regime were revealed.
In the mentioned period 545 wanted people were detected at state border checkpoints who were  handed over to the police subdivisions as well as 4,804 people subject for administrative liability.