ԱԱԾ. Երեք ամսում կանխվել է պետական սահմանի խախտման 34 փորձ
Այս տարվա երկրորդ եռամսյակում ԱԱԾ սահմանապահ զորքերի ստորաբաժանումների կողմից կանխվել է ՀՀ պետական սահմանի խախտման 34 փորձ՝ 50 անձի մասնակցությամբ: Նման տվյալներ է հրապարակել ԱԱԾ մամուլի կենտրոնը։
Ըստ աղբյուրի, նույն ժամանակում բացահայտվել է սահմանային ռեժիմի խախտման 24 դեպք (45 անձ) և ՀՀ պետական սահմանի անցման կետի ռեժիմի խախտման 4 դեպք (5 անձ)։
Նշված ժամանակահատվածում պետական սահմանի անցման կետերում հայտնաբերվել և սահմանված կարգով ՀՀ ոստիկանության ստորաբաժանումներ են հանձնվել հետախուզման մեջ գտնվող 545 անձ, ինչպես նաև տարբեր վարչական իրավախախտումներ կատարած, ընդհանուր թվով 4804 անձ, ովքեր ՀՀ ոստիկանության կողմից ենթարկվել են վարչական պատասխանատվության։

СНБ Армении: За три месяца пресечены 34 попытки нарушения государственной границы
За второй квартал 2019 года подразделениями Пограничных войск Службы национальной безопасности (СНБ) Армении были пресечены 34 попытки нарушения государственной границы РА с участием 50 лиц. Такие данные обнародовал пресс-центр СНБ РА.
Согласно информации, за этот период выявлены 24 случая нарушения пограничного режима (45 лиц) и 4 случая нарушения режима пропускного пункта государственной границы Армении (5 лиц).
За указанный период времени в пунктах перехода госграницы выявлены и в установленном порядке переданы Полиции 545 находящихся в розыске лиц.