Տոկիո-2020. Վաճառքի առաջին փուլում ճապոնացիները գնել են 3.22 միլիոն տոմս
Տոկիո-2020-ի տոմսերի վաճառքի առաջին փուլում Ճապոնիայի բնակչությունը 3.22 միլիոն տոմս է գնել: ՀԱՕԿ-ի փոխանցմամբ, տոմսերի վիճակահանության առաջին փուլում հաղթողների ավելի քան 90 տոկոսը գնել է տոմսերը, ինչը վկայում է երկրում Օլիմպիական խաղերի հանդեպ աճող հետաքրքրության մասին:
Այն երկրպագուների համար, ովքեր չէին շահել տոմսեր առաջին փուլում, հավելյալ վիճակահանություն կանցկացվի օգոստոսին` հնարավորություն տալով նրանց ձեռք բերել մեծ քանակությամբ տոմսեր նախքան վաճառքի մեկ այլ փուլի մեկնարկը:
Ընդհանուր առմամբ 7,508,868 մարդ է գրանցվել Տոկիո-2020 կայքում, ինչն առաջին քայլն է հանդիսանում տոմսերի վիճակահանությանը մասնակցելու համար, իսկ տոմսերի վաճառքին հայտավորվելու ընթացքում պաշտոնական կայքն ունեցել է մոտ 24,250,000 այցելու:
Տոկիո-2020-ը շարունակում է ակտիվ պատրաստվել Օլիմպիական խաղերին:
Վերջերս տեղի ունեցավ թիավարության նոր կենտրոնի բացումը: Այն կառուցվել է Տոկիոյի Մետրոպոլիտենի ղեկավարության կողմից և Խաղերի ընթացքում կհյուրընկալի բայդարկայի և կանոեի մրցաշարները, իսկ Խաղերից հետո կհանձնվի հասարակական շահագործման:
Խաղերի կազմակերպիչները հայտարարել են, որ Օլիմպիական մարզադաշտը 90 տոկոսով է պատրաստ, իսկ վերջնականապես պատրաստ կլինի ընթացիկ տարվա նոյեմբերին: Մարզադաշտում կանցկացվեն ֆուտբոլի և աթլետիկայի մրցումները, ինչպես նաև Խաղերի բացման և փակման արարողությունները:

Tokyo 2020: Japanese buy 3.22 million tickets in first phase of tickets sales
Around 3.22 million tickets sold in the first phase of the Tokyo 2020 ticket sales ahead of the Olympic Games. More than 90 per cent of those who were awarded tickets during the first phase of the ticket lottery purchased them, a fact that indicates the growing passion for the Olympic Games, the National Olympic Committee reported.
For those fans who were not awarded a ticket there will be an additional lottery in August which will give them a chance to buy a wide range of tickets before the start of another sales phase.
A total of 7,508,868 people signed up for Tokyo 2020 website that is the first step required for the participation in the ticket lottery and during the ticket application the official website was visited more than 24,250,000 times. Tokyo 2020 continues preparing actively for the Olympic Games.
Recently a new canoe center has been opened. It was build by the Tokyo Metropolitan Government and during the Games it will host kayak and canoe competitions and after the Games it will be open to the public.
Organisers of the Games also announced that the Olympic Stadium is 90 per cent complete and will be completely ready by November. Football and athletic competitions, as well as the Opening and Closing Ceremonies will be held in the stadium.