Ֆեդերեր. Չեմ կարող հավատալ, որ բաց թողեցի նման անհավանական հնարավորությունը
Աշխարհի երրորդ ռակետ Ռոջեր Ֆեդերերը խոստովանել է, որ մինչև հիմա չի կարողանում հավատալ, որ պարտվել է Ուիմբլդոն-2019-ի եզրափակչում: Վեստի.ռու-ի հաղորդմամբ, միաժամանակ 37-ամյա շվեյցարացի թենիսիստը հայտարարել է, որ բավարարված է իր խաղի մակարդակից:
«Դժվար է փոխանցել, թե ինչ եմ հիմա զգում: Դա, իհարկե, ցավալի է: Չեմ կարող հավատալ, որ բաց թողեցի հաղթանակի նման անհավանական հնարավորությունը: Ես երկու մաթչբոլ ունեի, բայց չօգտվեցի»,- ասել է Ֆեդերերը:
Ֆեդերերը նշել է, որ իր խաղից բավարարված է ու հատուկ նշել է նաև Նովակ Ջոկովիչին, որն, ըստ շվեյցարացու, հիասքանչ թենիս է ցուցադրել:

Третья ракетка мира Роджер Федерер признался, что до сих пор не может поверить в проигрыш финала Уимблдона-2019. В то же время 37-летний швейцарский теннисист заявил, что остался доволен собственным уровнем игры, показанным им в решающем матче турнира. Об этом сообщает «Вести.Ру».
«Трудно передать, что я сейчас чувствую. Это, конечно, больно. Не могу поверить, что упустил такой невероятный шанс на победу. У меня было два матчбола, но я этим не воспользовался», – приводит слова Федерера официальный сайт ATP.
«Тем не менее, я доволен своей игрой. Но стоит отметить, конечно, и Новака Джоковича, который тоже показал прекрасный теннис. Я же постараюсь не зацикливаться на этом поражении. Во всем пытаюсь находить позитив», – добавил спортсмен.