ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն առաջարկում է դրամական փոխանցումներ կատարել Visa/Mastercard/МИР քարտերին ամբողջ աշխարհով
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն իր հաճախորդների համար գործարկել է նոր ծառայություն. Бэст միջազգային դրամական փոխանցումների համակարգի միջոցով դրամական փոխանցումների ուղարկում անմիջապես Visa/Mastercard/МИР քարտերին՝ թողարկված ինչպես հայաստանյան, այնպես էլ արտասահմանյան բանկերի կողմից:
Ընկերությունից մանրամասնում են, որ այսուհետ հնարավոր է ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի 71 մասնաճյուղերից Бэст միջազգային դրամական փոխանցումների համակարգի միջոցով կատարել դրամական փոխանցումներ ողջ աշխարհով՝ անմիջապես փոխանցումը ստացողի Visa / Mastercard / МИР քարտերին:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի հաճախորդները կարող են օգտվել նաև «Հեռախոսային բանկ» ծառայությունից, որի շնորհիվ ցանկացած պահի ու ցանկացած վայրից կարելի է զանգահարել Բանկի Կոնտակտային կենտրոն և ուղարկել դրամական փոխանցումներ առանց մասնաճյուղ այցելելու:
Փոխանցում կատարելու համար բավական է իմանալ ստացողի քարտի մասին հետևյալ տեղեկությունները`
քարտի տեսակը (Visa/Mastercard/МИР),
քարտի համարը,
ստացողի ԱԱՀ,
քարտի թողարկման երկիրը:
Փոխանցումները կատարվում են ռուսական ռուբլով (ավտոմատ կերպով փոխարկվելով փոխանցումը ստացողի քարտի արժույթի) հետևյալ միջնորդավճարով՝
• 1%՝ ռուսական բանկերի կողմից թողարկած քարտերին փոխանցումներ կատարելու դեպքում
• 2%՝ արտասահմանյան բանկերի կողմից թողարկած քարտերին փոխանցումներ կատարելու դեպքում
Փոխանցումները հասանելի են դառնում փոխանցումը ստացող հաճախորդի քարտին հաշված րոպեների ընթացքում և կարող են օգտագործվել թե' կանխիկ, թե' անկանխիկ եղանակով:
Ծառայության մասին մանրամասն տեղեկություն կարելի է ստանալ www.vtb.am Բանկի պաշտոնական կայքում, մասնաճյուղերում և Կոնտակտային կենտրոնում` 87-87 հեռախոսահամարով:

Банк ВТБ (Армения) предлагает совершать денежные переводы на карты Visa/Mastercard/МИР по всему миру
16:19 18/07/2019
Банк ВТБ (Армения) запустил новую услугу для своих клиентов: отправка денежных переводов по международной системе Бэст на любые карты Visa/Mastercard/МИР, выпущенные как армянскими, так и зарубежными банками.
Согласно релизу, отныне можно отправлять денежные переводы по всему миру из 71 филиалов Банка ВТБ (Армения) по международной системе Бэст непосредственно на карты Visa/Mastercard/МИР.
Также клиенты Банка ВТБ (Армения) могут воспользоваться услугой «Телефон Банк», которая позволяет в любое время и с любого места позвонить в Контактный центр и отправить денежный перевод, не посещая филиал.
Для отправки перевода необходимо знать следующую информацию о карте получателя:
• тип карты (Visa/Mastercard/МИР),
• номер карты,
• ФИО получателя
• страну выдачи карты.
Переводы осуществляются в рублях РФ (конвертируя автоматически на валюту карты получателя) по комиссии:
• 1% для переводов на карты, эмитированные банками РФ,
• 2% для переводов на карты, эмитированные иностранными банками
Переводы становятся доступными на карте получателя за считанные минуты с возможностью использования средств как наличным, так и безналичным способом.
Подробную информацию об услуге можно получить на официальном сайте Банка www.vtb.am, в филиалах Банка и в Контактном центре по номеру 87-87.