Թիավարողները նախապատրաստվում են ԱԱ-ին
Թիավարության Հայաստանի հավաքականը օգոստոսի 21-25-ը հունգարական Ցեգետ քաղաքում կմասնակցի ԱԱ-ին:Հայկական ազգային կանոէի ֆեդերացիայի պատասխանատու քարտուղար Վարդան Ադամյանը ՀԱՕԿ լրատվականին հայտնեց հավաքականի կազմը:
«Մինչև աշխարհի առաջնության մեկնարկը՝ օգոստոսի 4-ից միջազգային ֆեդերացիայի հրավերով Արա Վիրաբյանը (կանոէ) հունգարական Ցեգետ քաղաքում մասնակցելու է ուսումնամարզական հավաքի: Այս հավաքն արվում է մարզաձևի զարգացման շրջանակներում: Աշխարհի առաջնությանը մասնակցելու են Հայկ Թադևոսյանը, Վլադիմիր Ալավերդյանը, Էդգար Թությանը և Արթուր Ակիշին: Նրանք մասնակցելու են բայդարկա 4 տեղանոց և բայդարկա երկտեղանոց մրցաձևերում: Վալդիմիր Ալավերդյանն ու Էդգար Թությանը մասնակցելու են բայդարկա երկտեղանոց 1000 մետր մրցաձևին, որը վարկանիշային է Տոկիո-2020-ի համար: Արա Վիրաբյանը մասնակցելու է մեկ տեղանոց կանոէ 500 և 1000 մետր մրցաձևերին: Հավաքականը մրցավայր կմեկնի գլխավոր մարզիչ Մարտիրոս Շահվալադյանի գլխավորությամբ: Օգոստոսի 25-ից  սեպտեմբերի 2-ը ավստրիական Լինս քաղաքում էլ կանցկացվի ակադեմիական թիավարության ԱԱ-ն, որին կմասնակցեն Փայլակ Միրզոյանը և Մհեր Ջանիկյանը: Թիմը մրցավայր կմեկնի իմ գլխավորությամբ»,-խոսքը եզրափակեց Վարդան Ադամյանը:

Canoeists preparing for World Championship
The Armenian canoe team will take part in the Canoe Sprint World Championship in Hungarian Szeged from August 21 to 25.
Executive Secretary of the Canoe Federation of Armenia Vardan Adamyan has announced the team’s line up to the ANOC press service.
“Before the World Championship on August 4 Ara Virabyan (canoe) will join a training camp in Hungarian Szeged at the invitation of the International Federation. The training camp is conducted in the framework of the sport development. Hayk Tadevosyan, Vladimir Alaverdyan, Edgar Tutyan and Artur Akishi will take part in the Canoe Sprint World Championship. They will perform in the K4 and K2 competitions. Vladimir Alaverdyan and Edgar Tutyan will participate in the K2 1000 m event which is qualifying for Tokyo 2020. Ara Virabyan will compete in the C1 500m and 1000m events. The team will leave for Hungary led by head coach Martiros Shahvaladyan. And from August 25 to September 2 the World Rowing Championships will be held in Linz, Austria where Armenia will be represented by Paylak Mirzoyan and Mher Janikyan. The team will travel to Austria led by me,” Vardan Adamyan said.