Պորտուգալիայի հավաքականի նախկին ավագ Նունու Գոմեշի հայաստանյան այցն ավարտվեց: Պորտուգալիայի հավաքականի նախկին ֆուտբոլիստն արդեն այսօր կմեկնի Հայաստանից:
«Շուտով կտեսնվենք Հայաստան: Շնորհակալ եմ ընկերս, Խորեն»,- գրել է Նունու Գոմեշը՝ քիչ առաջ լուսանկար հրապարակելով Զվարթնոց օդանավակայանից:
Նշենք, որ Խորենը Ֆուտբոլային գործակալ Խորեն Քալաշյանն է։
Հիշեցնենք, որ Գոմեշը երեկ՝ հուլիսի 17-ին, այցելել էր Ծիծեռնակաբերդ՝ ծաղիկներ խոնարհելով Հայոց ցեղասպանության անմեղ զոհերի հիշատակը հավերժացնող անմար կրակի մոտ:
Պորտուգալացի նախկին ֆուտբոլիստը, որը Եվրո-2020-ի դեսպանն է, ներկա է գտնվել նաև մինչև 19 տարեկանների Եվրոպայի 2019 թվականի առաջնության՝ երեկ կայացած խաղերին:

Former Portugal player Nuno Gomes who was visiting Armenia for the U19 Euro championship, posted a farewell message on Instagram, summing up his trip to the country.
“See you soon, Armenia! Thanks you Khoren,” wrote Gomes, along with sharing a photo from Yerevan Zvartnots airport. To note, Khoren Qalashyan serves as the agent of the ex-player.
To add, Gomes is the Ambassador of UEFA U19 European Championship underway in Yerevan and attended two matches of the final tournament played on July 17.
Earlies the ex-Portuguese player visited Tsitsernakaberd Memorial Complex and paid tribute to memory of the Armenian Genocide victims.