«Վերջին շրջանում զգալի ավելացել է ճանապարհատրանսպորտային պատահարների թիվը, սակայն դրանում միայն ոստիկանությանը մեղադրել, ճիշտ չի լինի»,- այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց ՀՀ ոստիկանապետ Վալերիյ Օսիպյանը:
Նրա խոսքով՝ այստեղ կան բազմաթիվ խնդիրներ, ինչպես նաև գերատեսչություններ, որոնք ուղիղ կապ ունեն այս ամենի հետ. «Խնդիրներից են վատ լուսավորություն, ճանապարհների վատ լինելը, նշանների բացակայությունը կամ չերևալը, եղանակային պայմաններ, տրանսպորտային միջոցների տեխնիկապես ոչ համապատասխան լինելը»։
Լրագրողի հարցին, թե ոստիկանությունը շարունակու՞մ է ասֆալտին փռելու իր գործողությունները, Օսիպյանը պատասխանեց. «Ոստիկանությունն ունի հստակ գործառույթային պարտականություններ, այստեղ պարտադիր չի, որ լինի վարչապետի հանձնարարականը։ Մենք շարունակում ենք ասֆալտին փռելը։ Այն պահից, երբ խստացրել ենք մեր մոտեցումներ և դադարել հանդուրժող լինելն իրավախախտների նկատմամբ, մարդիկ կան, որ հասկացել են ՝ ՀՀ ավելի օրինապաշտ է դարձել»։

Глава Полиции Армении: Мы продолжаем укладывать на асфальт
В последний период существенно увеличилось число дорожно-транспортных происшествий (ДТП), однако обвинять в этом только Полицию – будет неверно, сказал сегодня на встрече с журналистами начальник Полиции Армении Валерий Осипян.
По его словам, здесь множество проблем, а также ведомств, которые напрямую связаны со всем этим. «Среди проблем – плохое освещение, плохое качество дорог, отсутствие дорожных знаков или проблемы с их видимостью, погодные условия, техническое несоответствие транспортных средств», – перечислил Осипян.
На вопрос журналиста, продолжает ли Полиция свои действия по укладыванию на асфальт, Осипян ответил: «У Полиции четкие функциональные обязательства, здесь не обязательно, чтобы было поручение премьера. Мы продолжаем укладывать на асфальт. С момента, когда ужесточили наши подходы и перестали быть толерантными по отношению к правонарушителям, многие люди поняли это – Армения стала более законопослушной».