«Հրապարակ». ՀՀԿ-ն մտահոգված չէ հայցով, ամեն ինչ օրինական է եղել
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Կոնյակագործ Համբարձում Սողոմոնյանի ժառանգները ՀՀԿ-ին դատի են տվել՝ պահանջելով անվավեր ճանաչել 2001 թ․ կնքված առքուվաճառքի պայմանագիրը և փոխհատուցել իրենց գույքի շուկայական արժեքը:
Բանն այն է, որ Սողոմոնյանի թոռից՝ Յուրի Պոպովից, ՀՀԿ-ն, օգտագործելով իր դիրքը, էժան գնել է «Հին Էրիվան» հյուրանոցի հարևանությամբ գտնվող հին շենքը, 5 մլն 500 հազար դրամ՝ 460 քառակուսի մետրի դիմաց, որը հետագայում ապամոնտաժել է և կառուցել Մելիք-Ադամյանի գրասենյակը:
ՀՀԿ ԳՄ անդամ Վահրամ Բաղդասարյանը երեկ մեզ ասաց, որ ՀՀԿ-ն մտահոգված չէ այս հայցով, վստահ է, որ ամեն ինչ օրինական է եղել: Իրենք դեռ չեն ծանուցվել հայցի մասին: Ոմանք կարծում են, որ այս հայցով իշխանությունը փորձելու է ՀՀԿ-ից վերցնել Մելիք-Ադամյան փողոցի շենքը»:

«Грапарак»: РПА не обеспокоена иском, все было законно
Газета «Грапарак» пишет, что наследники мастера коньячного дела Амбарцума Согомоняна подали в суд иск против Республиканской партии Армении (РПА), требуя признать недействительным договор купли-продажи, заключенный в 2001 году, и возместить рыночную стоимость их имущества.
«Дело в том, что РПА, используя свое положение, приобрело у внука Согомоняна – Юрия Попопва – расположенное по соседству с гостиницей «Старый Эриван» старое здание площадью 460 квадратных метров за 5 млн. 500 тысяч драмов, в дальнейшем  демонтировав здание и построив офис на ул. Мелик-Адамяна.
Член Верховного органа РПА Ваграм Багдасарян накануне сказал нам, что РПА не обеспокоена этим иском, уверена, что все было законно. Их пока не уведомили о судебном иске.
Некоторые считают, что этим иском власти попытаются отнять у РПА здание на улице Мелик-Адамяна», - отмечает издание.