Արտակ Բեգլարյանը բարձր է գնահատել ԱՄՆ Հայ իրավաբանների միության դերն Արցախում
Արցախի Հանրապետության Մարդու իրավունքների պաշտպան Արտակ Բեգլարյանը  նախօրեին ընդունել է ԱՄՆ Հայ իրավաբանների միության հայկական իրավունքների պաշտպանության հանձնախմբի համանախագահ Գարո Ղազարյանին:
ԱՀ ՄԻՊ մամուլի ծառայության փոխանցմամբ՝ Բեգլարյանը գոհունակություն է հայտնել Միության հետ զարգացող համագործակցության առթիվ և ընդգծել, որ իր վերջին այցը Կալիֆորնիա նոր փուլ է բացել այդ կարևոր հարաբերություններում: Նա բարձր է գնահատել կազմակերպության դրական դերը Արցախում մարդու իրավունքների պաշտպանության և Արցախի ու արցախցիների մասին միջազգային իրազեկվածության բարձրացման գործում:
Գ.Ղազարյանը նշել է, որ ԱՄՆ Հայ իրավաբանների միության գործունեության առաջնային ուղղություններից մեկը Արցախի բնակիչների իրավունքների պաշտպանությանը նպաստելն է: Նա հավաստիացրել է, որ Միությունը պատրաստակամ է խորացնել համագործակցությունը ԱՀ Մարդու իրավունքների պաշտպանի հաստատության հետ:
Նրանք քննարկել են մեկ ամիս առաջ Կալիֆորնիայում ձեռք բերված պայմանավորվածությունների իրականացմանը վերաբերող հարցեր՝ պայմանավորվելով շարունակել համապարփակ խորհրդակցությունները:

Артак Бегларян высоко оценил роль Союза армянских юристов США в деле защиты прав человека в Арцахе
Защитник прав человека (омбудсмен) Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) Артак Бегларян 31 июля принял сопредседателя Комиссии по защите армянских прав Союза армянских юристов США Гаро Казаряна.
Как сообщают из офиса защитника прав человека Республики Арцах, Артак Бегларян выразил удовлетворение развивающимся сотрудничеством с союзом и подчеркнул, что его последний визит в Калифорнию открыл новый этап в этих важных отношениях.
Он высоко оценил позитивную роль организации в деле защиты прав человека в Арцахе и повышения международной осведомленности об Арцахе и арцахцах.
Гаро Казарян отметил, что одним из приоритетных направлений деятельности Союза армянских юристов США является содействие защите прав жителей Арцаха. Он заверил, что союз готов углубить сотрудничество с офисом защитника прав человека Республики Арцах.
Собеседники обсудили вопросы, касающиеся реализации достигнутых месяц назад в Калифорнии договоренностей и договорились продолжить комплексные консультации.