Արտակ Բեգլարյանը բարձր է գնահատել ԱՄՆ Հայ իրավաբանների միության դերն Արցախում
Արցախի Հանրապետության Մարդու իրավունքների պաշտպան Արտակ Բեգլարյանը  նախօրեին ընդունել է ԱՄՆ Հայ իրավաբանների միության հայկական իրավունքների պաշտպանության հանձնախմբի համանախագահ Գարո Ղազարյանին:
ԱՀ ՄԻՊ մամուլի ծառայության փոխանցմամբ՝ Բեգլարյանը գոհունակություն է հայտնել Միության հետ զարգացող համագործակցության առթիվ և ընդգծել, որ իր վերջին այցը Կալիֆորնիա նոր փուլ է բացել այդ կարևոր հարաբերություններում: Նա բարձր է գնահատել կազմակերպության դրական դերը Արցախում մարդու իրավունքների պաշտպանության և Արցախի ու արցախցիների մասին միջազգային իրազեկվածության բարձրացման գործում:
Գ.Ղազարյանը նշել է, որ ԱՄՆ Հայ իրավաբանների միության գործունեության առաջնային ուղղություններից մեկը Արցախի բնակիչների իրավունքների պաշտպանությանը նպաստելն է: Նա հավաստիացրել է, որ Միությունը պատրաստակամ է խորացնել համագործակցությունը ԱՀ Մարդու իրավունքների պաշտպանի հաստատության հետ:
Նրանք քննարկել են մեկ ամիս առաջ Կալիֆորնիայում ձեռք բերված պայմանավորվածությունների իրականացմանը վերաբերող հարցեր՝ պայմանավորվելով շարունակել համապարփակ խորհրդակցությունները:

Artsakh ombudsman highly values role of Armenian Bar Association of U.S. in country
Artsakh Republic Human Rights Defender (Ombudsman) Artak Beglaryan on Wednesday received Garo B. Ghazarian, the co-chair of the Armenian Rights Watch Committee of the Armenian Bar Association, who arrived in Artsakh from the United States.
Beglaryan expressed his satisfaction for advancing cooperation with the Armenian Bar Association and stressed that his recent visit to California opened a new phase in this important relationship. He highly valued the positive role of the Armenian Bar Association in improving human rights protection in Artsakh and raising international awareness about Artsakh and its people, the Artsakh Ombudsman's Office reported.
Ghazarian stated that one of the primary directions of the Armenian Bar Association’s activity is to contribute to human rights protection of the Artsakh people. He ensured the Association's readiness to deepen cooperation with the Artsakh Ombudsman institution.
The two discussed matters concerning the implementation of the agreements reached during the California visit a month ago, and both sides agreed to continue comprehensive mutual consultations.