ՀՖՖ նախագահ Արթուր Վանեցյանը ուղերձ է հղել ֆուտբոլասերներին.
«Այսօր Գյումրիում և Երևանում կայանալիք 2 հանդիպումներով մեկնարկում է Հայաստանի բարձրագույն խմբի հերթական՝ 28-րդ մրցաշրջանը, որին մասնակցելու են 10 թիմեր: Վերջին անգամ մեր բարձրագույն խմբում մասնակիցների նման քանակ ունեցել ենք հեռավոր 2002 թվականին:
Օրեր անց մեկնարկելու է նաև Հայաստանի առաջին խմբի մրցաշարը, որին մասնակցելու հայտ են ներկայացրել 18 թիմեր: Բնականաբար սրանք ուրախացնող, հույս ներշնչող թվեր են:
Հուլիսին Երևանում կայացավ Եվրոպայի մինչև 19 տարեկան ֆուտբոլիստների եզրափակիչ մրցաշարը, որի կազմակերպումը միջազգային փորձագետների, ՈւԵՖԱ-ի ղեկավարների կողմից արժանացավ ամենաբարձր գնահատականների: Հայաստանը, Երևանը, Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան մրցաշարի ամբողջ ընթացքում եվրոպական ֆուտբոլի կենտրոններից մեկն էր: Այդ մրցաշարի դրական մթնոլորտը, բարձր կազմակերպվածությունը կարծես փոխանցվել է եվրագավաթներում հանդես եկող մեր թիմերին. «Արարատ Արմենիան» եւ «Փյունիկը» շարունակում են իրենց ելույթները, «Ալաշկերտն» էլ պայքարը լքեց արժանապատիվ ֆուտբոլ ցուցադրելով:
Եվրագավաթների պատմության ընթացքում արդեն այս պահի դրությամբ Հայաստանը ռեկորդային ցուցանիշ է գրանցել և դեռ հույսեր կան, որ մեր թիմերը էլ ավելի կզարգացնեն այս հաջողությունները:
Արձանագրված դրական միտումները պետք է շարունակվեն նաև Հայաստանի բարձրագույն խմբի մրցաշարում:
Կոչ եմ անում մեր թիմերին՝ մրցաշարի ընթացքում ներդնել իրենց ամբողջ կարողությունները, առաջնորդվել արդար խաղի, մրցակցի նկատմամբ հարգանքի սկզբունքներով:

Артур Ванецян – футбольным болельщикам Армении: «Приходите на стадионы!»
Президент Федерации футбола Армении (ФФА) Артур Ванецян выступил с обращением, текст которого приводится на сайте ФФА:
«Уважаемые футбольные болельщики,
Сегодняшними 2 матчами в Гюмри и Ереване стартует очередной, 28-й сезон Высшей лиги Армении, в котором примут участие 10 команд. В последний раз у нас было такое большое количество команд в Высшей лиге в далеком 2002-м году. Через несколько дней в Армении стартует также турнир Первой лиги, на участие в которой подали заявки 18 команд. Естественно, это радостные, внушающие надежду цифры.
В июле в Ереване состоялся финальный турнир чемпионата Европы с участием футболистов до 19-и лет, организация которого удостоилась наивысших оценок международных экспертов и руководства УЕФА.
Армения, Ереван, Федерация футбола Армении на протяжении всего турнира стали одним из центров европейского футбола. Позитивная атмосфера и хорошая организация этого турнира, похоже, передались нашим командам, выступающим на розыгрыше европейских кубков.
«Арарат Армения» и «Пюник» продолжают свои выступления, а «Алашкерт» выбыл из борьбы, показав достойный футбол. За всю историю еврокубков Армения уже показала рекордные результаты, и есть надежда, что наши команды добьются еще больших успехов.
Зарегистрированные позитивные тенденции должны продолжиться также в турнире Высшей лиги Армении.
Я призываю наши команды использовать весь свой потенциал во время турнира, руководствоваться принципами честной игры и уважением к сопернику.