ՀՀ նախագահի օգոստոսի 1-ի հրամանագրով՝ Արմեն Բեկթաշյանը նշանակվել է ՀՀ վերաքննիչ քրեական դատարանի դատավոր՝ հիմք ընդունելով Սահմանադրության 139-րդ հոդվածի 1-ին և 166-րդ հոդվածի 6-րդ մասերը, ինչպես նաև Բարձրագույն դատական խորհրդի 2019 թվականի հուլիսի 29-ի ԲԴԽ-55-Ո-120 որոշմամբ ներկայացված առաջարկությունը:
ԲԴԽ մամուլի և հասարակայնության հետ կապերի ծառայության փոխանցմամբ՝ այսօր՝ ՀՀ վերաքննիչ քրեական դատարանում Բարձրագույն դատական խորհրդի նախագահի պաշտոնակատար Սերգեյ Չիչոյանը դատարանի նախագահի պաշտոնակատարին և դատավորներին է ներկայացրել նորանշանակ դատավոր Արմեն Բեկթաշյանին:
Սերգեյ Չիչոյանը, շնորհավորելով Արմեն Բեկթաշյանին, հաջողություն է մաղթեցլ նրան Վերաքննիչ քրեական դատարանի դատավորի բարդ և պատասխանատու աշխատանքում:

В Апелляционном уголовном суде Армении представили новоназначенного судью
Указом президента Республики Армения от 1 августа, Армен Бекташян назначен судьей Апелляционного уголовного суда РА, руководствуясь ч. 1 ст. 139 и ч. 6 ст. 166 УК РА, а также представленным предложением в решении от 29 июля 2019 года.
Как сообщает пресс-служба Высшего судебного совета (ВСС), сегодня в Апелляционном уголовном суде РА исполняющий обязанности председателя Высшего судебного совета Армении Сергей Чичоян представил судьям новоназначенного судью Армена Бекташяна.
Сергей Чичоян, поздравив Армена Бекташяна, пожелал ему удачи в тяжелой и ответственной работе судьи Апелляционного уголовного суда.