Հայաստանի Մ18 տաեկանների բասկետբոլի աղջիկների հավաքականի ավագ Անի Հովհաննիսյանն Եվրոպայի C դիվիզիոնի առաջնությունում տարած հաղթանակից հետո ՀԱՕԿ լրատվականին տրված մեկնաբանությունում ասել է.
«Մեր թիմը շատ լավն է, բոլորը պայքարող են և կամքի ուժ ունեն։ Այս հաղթանակը սպասելի էր, բոլորս մտադրված էինք հաղթելու և սպասելիքները արդարացան։ Թիմի հաջողության բանաձևը սերն է, բոլորս սիրում ենք իրար, բոլորս վստահում ենք միմյաց»։
Ըստ Անիի այս հաղթանակը կօգնի, որպեսզի ավելի շատ մարդ հետաքրքրվի բասկետբոլով Հայաստանում.
«Այս հաղթանկը կօգնի, որ ավելի շատ մարդ իմանա, հետաքրքրվի բասկետբոլով և այն ավելի զարգանա Հայաստանում»,- ավարտել է խոսքը նա։

Капитан женской сборной Армении по баскетболу: Формула успеха команды заключается в любви
Капитан женской сборной Армении по баскетболу до 18 лет Ани Оганесян, после победы на чемпионате Европы дивизиона С, в беседе с представителем пресс-службы НОК Армении отметила:
«У нас очень хорошая команда, все борются и имеют силу воли. Эта победа была ожидаема, мы все были настроены на победу, и ожидания оправдались. Формула успеха команды заключается в любви, мы все любим друг друга, мы все доверяем друг другу».
По словам Ани Оганесян, эта победа поможет повысить интерес к баскетболу в Армении.
«Эта победа поможет, чтобы больше людей узнали, заинтересовались баскетболом и он стал еще больше развиваться в Армении», – заключила она.