Անհետացած փաստաթղթերի մեծ մասը վերականգնվել է և միացվել Մարտի 1-ի գործի քննությանը. Վանեցյան
ԱԱԾ-ից անհետացած փաստաթղթերի մեծ մասը վերականգնվել է, փոխանցվել է Հատուկ քննչական ծառայություն ու միացվել է Մարտի 1-ի գործի քննությանը։ Ինչպես փոխանցում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին ԱԱԾ տնօրեն Արթուր Վանեցյանը հայտնել է օգոստոսի 6-ին՝ Արցախում լրագրողների հետ զրույցում:
Նա նշել է, որ անհետացած փաստաթղթերի մեծ մասը վերաբերվել է Մարտի 1-ին։
«Դեպքով իրականացվել է ծառայողական քննություն»,- հավելել է նա։
Ազգային անվտանգության տնօրենը նշել է նաև, որ ծանոթ չէ 2014թ-ին կազմված գաղտնի փաստաթղթի բովանդակությանը, որի մասին ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը խոսել էր իր արձակուրդի վերջին օրը։
«Ես ծանոթ չեմ այդ փաստաթղթերի բովանդակությանը, պետք է ծանոթանամ: Եթե կլինեն այդ փաստաթղթերում առկա նյութեր, որոնք կպարունակեն հանցակազմ, իհարկե կլինի հետևանք, եթե ոչ, ուրեմն, ոչ»,- ասել է Վանեցյանը:

Most of missing documents on March 2008 events retrieved, NSS chief says
Most of the documents on the March 2008 post-elections events in Yerevan missing from Armenia’s National Security Service (NSS) have been retrieved and attached to the criminal case, NSS Director Artur Vanetsyan told reporters in Artsakh on Tuesday, Armenpress reports.
The security chief said the documents were retrieved due to an internal investigation, adding the files have been referred to the Special Investigative Service dealing with the March 1 case.
Also, the NSS director said he is not aware of the content of the ‘secret’ government document drawn up in 2014 which Prime Minister Nikol Pashinyan revealed on the last day of his vacation. Vanetsyan added if they feature elements of a crime, the security service will take action.