Երիտասարդական ԱԱ. 3 ըմբիշ կպայքարի բրնոզե մեդալի համար
57 կգ քաշային կարգում Վրեժ Գևորգյանը պայքարը սկսել է որակավորման փուլից, որտեղ 10։0 հաշվով առավելության է հասել իտալացի Թոմասո Ֆերեցայի նկատմամբ:
1/8 եզրափակչում նրա մրցակիցը գերմանացի Հորստ Լեհրն էր, որին հայ ըմբիշը հաղթել է 6։4 հաշվով, քառորդ եզրափակչում Վրեժը 4։2 հաշվով առավելության է հասել չինացի Վեյու Լիի նկատմամբ, սակայն կիսաեզրափակչում 2։12 հաշվով զիջել է ճապոնացի Տոշիյա Աբեին և վաղը կպայքարի բրոնզե մեդալի համար։
65 կգ քաշային կարգում Եվրոպայի Մ23 տարեկանների գործող չեմպիոն Վազգեն Թևանյանը պայքարը սկսել է 1/8 եզրափակչից, որտեղ 10։0 հաշվով առավելության է հասել կորեացի Ինջոն Հվանգի նկատմամբ, սակայն քառորդ եզրափակչում 4։10 հաշվով պարտվել է Ռուսաստանը ներկայացնող Կուրբան Շիրաևին:
Քանի որ ռուս ըմբիշը հասել է եզրափակիչ՝ Թևանյանը հնարավորություն ունի սփոփիչ գոտեմարտ անցկացնել և պայքարել բրոնզե մեդալի համար։ 70 կգ քաշային կարգում Արման Անդրեասյանը պայքարը սկսել է որակավորման փուլից, որտեղ 9։1 հաշվով հաղթել է չնացի Ջուն Ժաոյին: 1/8 եզրափակչում նրա մրցակիցը լիտվացի Պյոտրս Գոլուբևսն է եղել, որի նկատամամբ Անդրեասյանը առավելության է հասել 15։4 հաշով։
Քառորդ եզրափակչում հայ ըմբիշի մրցակիցը Իրանը ներկայացնող Մոհամադսադեղ Ֆիրոզուպրբանդեպին է եղել, որին Անդրիասյանը պարտվել է 1։6 հաշվով:
Իրանցի ըմբիշը նույպես պարտվել է և Անդրիասյանը զրկվել է բրնոզե մեդալի համար պայքարելու հնարավորությունից։
79 կգ քաշային Արման Ավագյանը պայքրաը սկսել է որկավորման փուլից՝ 4։1 հաշվով հաղթելով էստոնացի Էրիկ Ռեյնբոկին: 1/8 եզրափակչում նա 5։2 հաշվով հաղթել է ղազախ Տելիկ Կաբկենովին: ¼ եզրափակչում 6։4 հաշվով առավելության է հասել բուլղարցի Օկտայ Հասանի նկատմամբ, սակայն կիսաեզրփակաչում հայ ըմբիշը լարված պայքարում 2։3 հաշվով զիջել է Ռուսաստանը ներկայացնող Ախմադ Տաշուխաջիևին և վաղը կպայքարի բրոնզե մեդալի համար։

Junior World Championships: Three Armenian wrestlers to compete for bronze
The Junior World Wrestling Championships have kicked off in Tallinn, Estonia, with the first competition day started by performances of freestyle wrestlers.
Armenian wrestler Vrezh Gevorgyan at 57 kg started the struggle from the qualification round where he took a 10-0 win over Italian Tommaso Frezza, the National Olympic Committee’s press service reported.
In the 1/8 finals his opponent was German Horst Lehr whom the Armenian wrestler beat 6-4. In the quarterfinals Vrezh gained advantage 4-2 over Chinese Weiyu Li but in the semifinals lost 2-12 to Japanese Toshiya Abe. The Armenian athlete he will wrestle for a bronze medal on Wednesday.
In the 63 kg weight class European U23 current champion Vazgen Tevanyan entered the competition from the 1/8 finals where he took a 10-0 victory over Korean Injong Hwang but lost 4-10 to Russia’s Kuban Shiraev in the quarterfinals.
The Russian wrestler reached the final and Tevanyan got a chance to spend a repechage bout and fight for a bronze medal. At 70 kg Arman Andreasyan started performing from the qualification round where he defeated China’s Jun Zhao 9-1. In the 1/8 finals he faced Lithuanian Pjotrs Golubevs whom Andreasyan beat 15-4.
In the quarterfinals the Armenian wrestler’s opponent was Iran’s Mohmmadsadegh Firouzpourbandpei whom Andriesyan conceded 1-6.
Later the Iranian wrestler lost too and Andreasyan lost the opportunity to fight for bronze.
At 79 kg weight class Arman Avagyan entered the competition from the qualification round defeating Estonian Erik Reinbok 4-1. In the 1/8 finals he beat Kazakh Tilek Kabykenov 6-4. In the quarterfinals he outcompeted Bulgarian Oktay Hasan 6=4, but in the semifinals the Armenian wrestler lost 2-3 to Russia’s Amkhad Tashukhadzhiev and tomorrow will fight for bronze.