Հայաստանի Հանրապետության և Ռուսաստանի Դաշնության կառավարությունների համատեղ որոշմամբ Սիրիայի Արաբական Հանրապետություն է ուղարկվել Ռուս-Հայկական մարդասիրական արձագանքման կենտրոնի կողմից տրամադրված հերթական մարդասիրական օգնությունը:
ԱԻՆ մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ օգնությունը ուղարկվել է հայ-ռուսական մարդասիրական արձագանքման կենտրոնի միջոցների հաշվին:
Մարդասիրական օգնությունը նախատեսված է Սիրիայի բնակչության համար, որը տուժել է ռազմական կոնֆլիկտի հետևանքով:
ԱԻ նախարար Ֆելիքս Ցոլակյանը՝ 9 բեռնատարներում բեռնված մարդասիրական օգնությունը ճանապարհել է դեպի Սիրիա:
Այն պարունակում է մսի պահածո՝ 52,5 տոննա, ձկան պահածո՝ 35 տոննա, 40 տոննա շաքարավազ, ինչպես նաև չոր օրապահիկ՝ մոտ 14,5 տոննա քաշով:
Հայկական և ռուսական կողմի ներկայացուցիչները մարդասիրական օգնությունը հանձնելու են Սիրիայի կարմիր մահիկի ներկայացուցչությանը, որի միջոցով էլ պետք է իրականացվի հետագա բաշխումը:

By the decision of the Armenian and Russian governments, another batch of humanitarian aid has been sent to Syria through the Armenian-Russian Humanitarian Response Center, the Ministry of Emergency Situations reported on Tuesday.
The humanitarian assistance is intended for the Syrian citizens affected by the conflict in the country, the ministry said.
Minister of Emergency Situations Feliks Tsolakyan oversaw the process before the humanitarian aid loaded on 9 trucks was dispatched to Syria.
The aid included 52,5 tons of canned meat, 35 tons of canned fish, 40 tons of sugar, as well as around 14,5 tons of standard ration.
Representatives of the Armenian and Russian sides will deliver the cargo to the Syrian Arab Red Crescent, which will further distribute it.