Թափանցիկ, օբյեկտիվ բանակցությունները ենթադրում են երկու կողմերի, այլ ոչ թե միայն մեկի ներկայությունը. «Սանիթեք»
«Սանիթեք» ընկերության տնօրինությունը հաղորդագրություն է տարածել, որով արձագանքել է նախօրեին վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և քաղաքապետ Հայկ Մարությանի մեջև տեղի ունեցած աշխատանքային հանդիպմանը։
« «Սանիթեք» ընկերությունը բազմիցս նամակներով դիմել է երկրի վարչապետին հանդիպելու և իրավիճակը ներկայացնելու խնդրանքով, սակայն բոլոր նամակները մնացել են անպատասխան: Ըստ երևույթին, քաղաքապետի արձագանքները բավարար էին:
Ընկերությունը, հրավերի դեպքում, պատրաստակամ էր մասնակցելու երեկ տեղի ունեցած աշխատանքային քննարկմանը, որպեսզի վարչապետը և հասարակությունը հնարավորություն ունենային լսելու իրավիճակի երկու կողմերին։ Սակայն համախմբված զրպարտությունը շարունակվում է և նպատակը պարզ է:
Հայտնում ենք մեր համաքաղաքացիներին, որ չնայած «Սանիթեք»-ն իր վերջին ասուլիսին շատ անկեղծ էր՝ ընկերությունը առաջիկայում կրկին մեկ անգամ ևս հանդես կգա և կետ առ կետ կանդրադառնա երեկվա աշխատանքային հանդիպման ընթացքում հնչած ողջ ապատեղեկատվությանը, որպեսզի չխեղաթյուրվի հասարակական կարծիքը»:

«Консолидированная клевета продолжается»: компания «Санитек» пообещала ответить Николу Пашиняну и Айку Марутяну
Руководство занимающейся организацией вывоза мусора в Ереване компании «Санитек» распространило заявление, обратившись к состоявшейся накануне, 13 августа, рабочей встрече между премьер-министром Армении Николом Пашиняном и мэром армянской столицы Айком Марутяном.
«Компания "Санитек" неоднократно обращалась с письмами к премьер-министру Армении с просьбами о встрече с ним для представления сложившейся ситуации, однако все письма остались без ответа. По всей видимости, откликов мэра было достаточно.
Компания в случае приглашения готова была принять участие в состоявшемся вчера рабочем обсуждении, чтобы у премьера и общественности была возможность выслушать обе стороны. Однако консолидированная клевета продолжается, и цель ясна.
Сообщаем нашим согражданам: несмотря на то, что "Санитек" на своей последней пресс-конференции была очень искренней, компания в ближайшее время еще раз по пунктам обратится ко всей на дезинформации, прозвучавшей в ходе вчерашней рабочей встречи, чтобы общественное мнение не искажалось».