Մինչ մարտական դիրքը թողնելը զինծառայողը մարմնական վնասվածքներ չի ունեցել. ՔԿ
Քննչական կոմիտեն հաղորդագրություն է տարածել, որով հայտնում է. «ՀՀ ՔԿ ԶՔԳՎ առաջին կայազորային քննչական բաժնում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 362-րդ հոդվածի 2-ին մասով և ՀՀ քրեական օրենսգրքի 359-րդ հոդվածի 1-ին մասով նախատեսված հանցագործությունների հատկանիշներով քննվող քրեական գործով ձեռնարկված քննչական գործողությունների արդյունքում պարզվել է, որ 12.08.2019թ.-ի ժամը 10:30-ի դրությամբ՝ մինչ Ա.Ղազարյանի կողմից մարտական դիրքը թողնելը՝ գլխի ծոծրակային շրջանում, սրունքների շրջաններում կամ մարմնի այլ հատվածներում Ա.Ղազարյանը մարմնական վնասվածքներ չի ունեցել:
Ինչ վերաբերում է նրա ձախ ձեռքի ցուցամատի վրա առկա վնասվածքին, ապա 24.07.2019թ.-ին Ա.Ղազարյանը զորամասից ուղեգրվել է Մարտունու զինհոսպիտալ, որտեղ տեղային անզգայացումով կատարվել է ձախ ձեռքի 2-րդ մատի կոշտուկի հեռացում, ինչի մասին արձանագրված է զինհոսպիտալի ամբուլատոր հիվանդների հաշվառման մատյանի մեջ, ինչպես նաև, այդ մասին գրառում է կատարվել Ա.Ղազարյանի բուժգրքույկում:

СК Армении: У военнослужащего Араика Казаряна не было телесных повреждений до того, как он покинул боевую позицию
У оказавшегося на территории Азербайджана военнослужащего Араика Казаряна до того, как он покинул боевое расположение (по положению на 10:30 12.08.2019 года), не было телесных повреждений ни в затылочной области головы, ни на голенях или на других частях тела. Об этом сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении.
Согласно информации, это выяснилось в результате следственных действий, предпринятых по уголовному делу, расследуемому первым гарнизонным следственным отделом Главного военного следственного управления Следственного комитета Армении по признакам преступлений, предусмотренных ч.2 ст.362 и ч.1 ст.359 УК РА.
«Что касается повреждения на указательном пальце его левой руки, то 24 июля 2019 года А. Казарян из воинской части был направлен в военный госпиталь г. Мартуни, где под местным наркозом ему удалили мозоль на пальце левой руки. Соответствующая запись содержится в журнале учета находящихся на амбулаторном лечении пациентов военного госпиталя, также об этом была сделана запись в медкарте Казаряна.
О вышенаписанном А. Казарян сообщил и брату – Армену Казаряну. Предварительное расследование по уголовному делу продолжается», – говорится в сообщении.