Արարատ-Արմենիան դուրս եկավ ԵԼ-ի փլեյ-օֆֆ
Երևանի «Արարատ-Արմենիան» դուրս է եկել Եվրոպա լիգայի ՝ փլեյ օֆֆ հաղթահարելով Վրաստանի չեմպիոն «Սաբուրթալոյի» արգելքը:
Թբիլիսիում տեղի ունեցած պատասխան խաղում   Հայաստանի չեմպիոնը՝  2։0  հաշվով հաղթանանակ է տոնել  և ընդհանուր 3։2 հաշվով հաղթահարել Վրաստանի չեմպիոնի արգելքը։
Հայկական ակումբի կազմում գոլերի հեղինակ են դարձել՝ Անտոն Կոբյալկոն (10')  և Պետրոս Ավետիսյանը (67'):
«Արարատ-Արմենիան» Եվրոպա լիգայի որակավորման չորրորդ փուլում կմրցի Լյուքսեմբուրգը ներկայացնող «Դյուդելանժի» հետ:
Այս հաղթանակի առնչությամբ իր ֆեյսբուքյան էջում գրառում է կատարել նաև վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
««Արարատ-Արմենիա». կեցցե՛ տղերք:
Շնորհակալ եմ ֆուտբոլային աննախադեպ հաղթանակի համար:
Հիշեցնեմ Հայաստանի մեգանպատակներից մեկը, որ հրապարակեցի օգոստոսի 5-ին, Ստեփանակերտում. մինչեւ 2050 թվականը ֆուտբոլի Հայաստանի հավաքականը դարձնել Եվրոպայի եւ/կամ աշխարհի առաջնության մեդալակիր: Սկսում ենք հիմա»,- գրել է վարչապետը։

Yerevan’s Ararat-Armenia has qualified for the Europa League play-off round overcoming Georgia’s champion Saburtalo.
In the second leg played in Tbilisi Armenia’s champion celebrated victory 2-0 and with a final 3-2 score outcompeted the Georgian champion.
The goals were scored by Anton Kobyalko (10') and Petros Avetisyan (67'), the National Olympic Committee said.
In the fourth qualifying round of the Europa League Ararat-Armenia will face Luxembourg’s Dudelange.
Prime Minister Nikol Pashinyan hailed the ‘unprecedented’ victory of the Armenian club in a post on Facebook.