«Հրապարակ». Ստամբուլյան կոնվենցիայի դեմ ստորագրահավաքն ընդլայնել է աշխարհագրությունը
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Ստամբուլյան կոնվենցիայի վավերացման դեմ ստորագրահավաքի նախաձեռնությունն ընդլայնել է աշխարհագրությունը:
Նախօրեից «Կամք» հասարակական նախաձեռնությունը Ստամբուլյան կոնվենցիայի վավերացման դեմ ստորագրահավաք է իրականացնում Շիրակի մարզկենտրոն Գյումրիում։
Որոշ տեղեկություններով, այստեղ անհամեմատ ակտիվ մասնակցություն է գրանցվել, նախաձեռնողները մտադիր են այցելել գրեթե բոլոր մարզեր։ Ստորագրահավաքից հետո կդիմեն ՍԴ՝ ՀՀ Սահմանադրությանը հակասող Ստամբուլյան կոնվենցիայի ստորագրությունն անվավեր ճանաչելու պահանջով»:

«Грапарак»: Сбор подписей против ратификации Стамбульской конвенции расширил географию
Газета «Грапарак» пишет, что инициатива по сбору подписей против ратификации Стамбульской конвенции расширила географию.
Со вчерашнего дня гражданская инициатива «Камк» проводит сбор подписей против ратификации Стамбульской конвенции в областном центре Ширакской области – Гюмри.
«По некоторым сведениям, здесь зафиксировано несравнимо большое участие, инициаторы намерены посетить почти все области. После завершения сбора подписей они обратятся в Конституционный суд с требованием признать ратификацию Стамбульской конвенции противоречащим Конституции Армении», - отмечает издание.