Իսպանիայի օլիմպիական կոմիտեն էլեկտրոնային գրադարան է ստեղծել
Իսպանիայի օլիմպիական կոմիտեն Եվրոպայի ազգային օլիմպիական կոմիտեների ներկայացուցիչներին հրավիրում է Մադրիդ ՝ ծանոթանալու CONPaaS-ի պիլոտային նախագծին:
Խոսքը գնում է թվային հարթակի մասին, որտեղ կկայանա ԱՕԿ-ների միջև փասթաթղթային հաղորդակցությունը։
Ըստ ՀԱՕԿ-ի՝ նոր գրադարանի փորձարկումը տեղի կունենա 2020 թվականի Լոզանի պատանեկան Օլիմպիական խաղերի ժամանակ, իսկ CONPaaS-ի լիարժեք գործարկումը կկայանա Տոկիո-2020-ի խաղերում։
Նախագիծն առաջին անգամ ներկայացվել է Իսպանիայում՝ Եվրոպական օլիմպիական կոմիտեների 40-րդ սեմինարի ժամանակ։
Սեպտեմբերի 21-ին Մադրիդում նախատեսված հանդիպումը թույլ կտա եվրոպական ԱՕԿ ներկայացուցիչներին փորձարկել ծրագրի գործառույթները ու գնահատել դրանց առավելությունները:

Spanish Olympic Committee has invited the NOCs of Europe to Madid to introduce CONPaas – a new digital platform for accessible services for all the NOCs. After the first introductory meetings at the EOC Seminar in Vienna and then in Minsk during the European Games, an ‘operational’ session of CONPaas will take place at Melia Castilla Hotel in Madrid on 21 September. The aim is giving the NOCs a more in-depth overview on the functionality, application and usefulness of the shared platform.
CONPaas will offer the ENOCs a range of advanced tools and services, from data management and document filing to the creation of an Olympic digital library. The project is supported by Olympic Solidarity and will be tested at the Youth Olympic Games Lausanne 2020 before going fully operational for the Olympic Games Tokyo 2020.