Շուշիի «Նարեկացի» արվեստի միությունում ելույթ կունենա «Խազեր» երգչախումբը
Այսօր ժամը՝ 19։00-ին, Շուշիի «Նարեկացի» արվեստի միությունում կրկին ելույթ կունենա «Խազեր» երգչախումբը։
Երգչախմբի երգացանկի հիմնական մասն են Կոմիտասի բազմաձայնած Հայ գեղջուկ և եկեղեցական երգերը: Դրանց թվում՝ աշխատանքային, ծիսական, սիրային-քնարական, հայրենասիրական և պարային: Այս մասին տեղեկանում ենք «Նարեկացի» արվեստի միությունից:
«Խազեր» երգչախումբը կարևորում է դպրոցներում և հասարակական վայրերում երգելը ու տարածելը ազգային երաժշտությունը:
Երգչախմբի անդամներ․
Անի Նավասարդյան
Արփինե Խլղաթյան
Մարիամ Էլբակյան
Մհեր Մարտիկյան
Արթուր Եղիազարյան
Երգչախումբը ստեղծվել է 2012-ին՝ կամավոր, երաժշտասեր երիտասարդների նախաձեռնությամբ: Երգչախմբում երգում են տարբեր մասնագիտությունների ու նախասիրությունների տեր երիտասարդներ (երաժիշտներ, բնապահպաններ, ազգագրագետներ...), բայց բոլորին միավորել է ազգային երաժշտութունը տարածելու ու զարգացնելու գաղափարը: Դրա մի փոքրիկ մասնիկն էլ ներկայացնում է երգչախմբի անունը:

В арцахском Шуши выступит хор «Хазер»
Сегодня, в 19:00, в союзе искусств «Нарекаци» в Шуши (Республика Арцах (НКР)) вновь выступит хор «Хазер».
Основная часть репертуара хора – церковные песни и произведения Комитаса. Хор придает важность пению в общественных местах и школах, популяризации национальной музыки.
В составе хора выступают Ани Навасардян, Арпине Хлгатян, Мариам Элбакян, Мгер Мартикян, Артур Егиазарян.
Хор был создан в 2012 году – по инициативе музыкантов-волонтеров. В хоре поют молодые люди, являющиеся представителями разных профессий и специальностей.