«Հրապարակ». Սեյրան Սարոյանին օդանավակայանում դիմավորելու են գնացել իրավապահները
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Մեզ տեղեկություններ են հասել, որ հայրենի իրավապահները հարամել են ՀՀԿ նախկին պատգամավոր Սեյրան Սարոյանի Հայաստան վերադարձը։
Հիշեցնենք՝ հեղափոխությունից հետո նա հեռացել էր երկրից և վերադարձել է միայն օրեր առաջ՝ օգոստոսի 17-ին։ Սակայն, որպեսզի վերադարձը փառահեղ լինի, նա և իր ազգուտակը, ընկերները որոշել են տպավորիչ դիմավորում կազմակերպել։ Մեծ խմբով՝ մոտ 300 հոգի, գնացել են օդանավակայան, որ փառքով-պատվով դիմավորեն գեներալին։
Բայց օլիգարխներ, գողականներ չհանդուրժող իշխանությունը վաղօրոք տեղեկացել է այդ մասին, և հենց իրավապահներն են նրան գնացել դիմավորելու, ու Սարոյանի ոտքը գետնին չկպած՝ վերցրել-տարել են, թե՝ նույնիսկ վարչապետին սենց չեն դիմավորում, դու քանի՞ գլխանի ես։ Մի քանի ժամ պահել, ապա բաց են թողել։ Գուցե ինչ-որ բաներ հիշեցնելուց և դաս տալուց հետո»:

«Грапарак»: Сейрана Оганяна в аэропорту встречали правоохранители
Газета «Грапарак» пишет со ссылкой на свои источники, что отечественные правоохранители испортили бывшему депутату парламента от Республиканской партии Сейрану Сарояну все удовольствие от возвращения на родину.
«Напомним, после революции Сейран Оганян уехал из Армении и вернулся лишь несколько дней назад – 17 августа. Однако, чтобы пышно обставить свое возвращение, он со своей родней и друзьями решили организовать впечатляющую встречу в аэропорту. Чтобы с честью встретить генерала, в аэропорт приехала большая группа в составе около 30 человек.
Однако, власти, проявляющие нетерпимость к олигархам и криминальным авторитетам, узнав заранее об этом, отправили в аэропорт правоохранителей. Не успел Сейран Сароян спуститься на землю, как его уже забрали: типа даже премьер-министра так не встречают, что ты себе позволяешь. Его задержали на несколько часов, затем отпустили. Возможно, после того, как напомнили кое о чем и преподали урок», - пишет газета.