ՀՀ առողջապահության նախարարության մամուլի քարտուղար Ալինա Նիկողոսյանը տեղեկացնում է, որ Մալաթիայում տեղի ունեցած հրդեհի հետևանքով նախնական տվյալներով 4 անձ գտնվում է «Աստղիկ» բժշկական կենտրոն։ Վերջիններս լուրջ վնասվածքներ չունեն՝ ստանում են առաջին օգնություն։
Եվս 2 տուժածի մասով որոշում է կայացվել տեղափոխել Հանրապետական հիվանդանոց, այլ ոչ Ճառագայթային բժշկության և այրվածքների գիտական կենտրոն։ Վերջիններս նախնական տվյալներով ծխահարվել են։
Առողջական վիճակի մասով տեղեկությունը կհաղորդվի լրացուցիչ։
Հիշեցնենք, այսօր ժամը 15:47-ին, «911» ծառայությանն ահազանգ է ստացվել, որ Երևան քաղաքի Սեբաստիա փողոցում գտնվող «Մալաթիա մոլ»-ի շենքում հրդեհ է բռնկվել:
Հրդեհի բարդության «Թիվ 2» կանչով դեպքի վայր են մեկնել ԱԻՆ ՓԾ Երևան քաղաքի փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատից վեց մարտական հաշվարկ, երկու ավտոսանդուղք, փրկարարական ուժերի վարչության հատուկ նշանակության փրկարարական աշխատանքների իրականացման կենտրոնի փրկարարական ջոկատը, ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնի արտակարգ իրավիճակների արձագանքման և օպերատիվ խմբերը, ինչպես նաև հոգեբանական աջակցության բաժնի հոգեբանական խորհրդատվության գծով հրահանգիչը:
ԱԻՆ հաղորդմամբ, ժամը 16:35-ին հրդեհի բարդության աստիճանը բարձրացվել է «Թիվ 3» կանչի. դեպքի վայր է մեկնել ԱԻՆ ՓԾ Երևան քաղաքի փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատից ևս չորս մարտական հաշվարկ:

Пожар в здании торгового центра «Малатия Молл» в Ереване: сообщается о пострадавших
Пресс-секретарь министерства здравоохранения Армении Алина Никогосян сообщает, что в результате пожара в торговом центре «Малатия Молл» в Ереване, по предварительным данным, 4 человека были доставлены в МЦ «Астхик», у них нет серьезных повреждений, получают первую медпомощь.
Еще 2 пострадавших перевели в научный центр радиационной медицины и ожогов.
Сегодня, 24-го августа, в 15:47 в службу «911» МЧС Армении поступил сигнал о том, что   в ереванском  торговом  центре  «Малатия Молл»  на улице Себастии  вспыхнул пожар,  необходима помощь спасателей.
Пожару  присвоена категория сложности  «№ 2». На место выехали 6  боевых расчетов Ереванского управления  пожарно-спасательного отряда Спасательной  службы  МЧС РА, спасательный отряд Центра по осуществлению спасательных работ особого назначения, оперативная группа  и группа реагирования на ЧС быстрого реагирования.
К 16:35 категория сложности пожара была повышена до №3, на место происшествия выехали еще 4 боевых расчета.