Տոկիո-2020 Պարալիմպիկ խաղերի տոմսերի վաճառքի վիճակահանությունը սկսված է
Ճապոնիայի բնակիչների համար մեկնարկել է Տոկիո-2020 Պարալիմպիկ խաղերի տոմսերի վաճառքի վիճակահանությունը:
Վաճառքի առաջին փուլը ճապոնացիների համար կտևի մինչև սեպտեմբերի 9-ը:
Ճապոնիայի բնակիչները տոմսերի գնման հայտ պետք է ներկայացնեն Տոկո-2020-ի պաշտոնական կայքի միջոցով:Վիճակահանության արդյունքները կհայտարարվեն հոկտեմբերի 2-ին, իսկ վճարումը պետք է կատարել մինչև հոկտեմբերի 15-ը:
Տոմսերի վաճառքի երկրորդ փուլը կսկսվի 2020թ-ի գարնանը:Օտարերկրացիները կկարողանան գնել տոմսերը ազգային պարալիմպիկ կոմիտեների կողմից լիազորված վերավաճառողներից:
Տոկիո-2020 Պարալիմպիկ խաղերը կանցկացվեն 12 օրերի ընթացքում` օգոստոսի 25-ից մինչև սեպտեմբերի 9-ը:Խաղերին մասնակցելու են ավելի քան 4,400 մարզիկ, 22 մարզաձևերում:

Для жителей Японии стартовала лотерея продажи билетов на Паралимпийские игры Токио-2020.
Первый раунд продажи билетов для японцев продлится до 9-го сентября, сообщается на сайте НОК Армении.
Согласно информации, жители Японии могут подать заявку на приобретение билетов на официальном сайте Токио-2020. Результаты лотереи будут объявлены 2-го октября, а оплата должна быть произведена до 15-го октября.
Второй раунд продажи билетов начнется весной 2020-го года. Иностранцы смогут приобрести билеты у продавцов, уполномоченных национальными паралимпийскими комитетами.
Паралимпийские игры Токио-2020 пройдут в течение 12-и дней, с 25-го августа по 9-е сентября. В Играх примут участие более 4400 спортсменов в 22-х видах спорта.