Տոկիո-2020 Պարալիմպիկ խաղերի տոմսերի վաճառքի վիճակահանությունը սկսված է
Ճապոնիայի բնակիչների համար մեկնարկել է Տոկիո-2020 Պարալիմպիկ խաղերի տոմսերի վաճառքի վիճակահանությունը:
Վաճառքի առաջին փուլը ճապոնացիների համար կտևի մինչև սեպտեմբերի 9-ը:
Ճապոնիայի բնակիչները տոմսերի գնման հայտ պետք է ներկայացնեն Տոկո-2020-ի պաշտոնական կայքի միջոցով:Վիճակահանության արդյունքները կհայտարարվեն հոկտեմբերի 2-ին, իսկ վճարումը պետք է կատարել մինչև հոկտեմբերի 15-ը:
Տոմսերի վաճառքի երկրորդ փուլը կսկսվի 2020թ-ի գարնանը:Օտարերկրացիները կկարողանան գնել տոմսերը ազգային պարալիմպիկ կոմիտեների կողմից լիազորված վերավաճառողներից:
Տոկիո-2020 Պարալիմպիկ խաղերը կանցկացվեն 12 օրերի ընթացքում` օգոստոսի 25-ից մինչև սեպտեմբերի 9-ը:Խաղերին մասնակցելու են ավելի քան 4,400 մարզիկ, 22 մարզաձևերում:

The first phase of the lottery will run till 9 September, the National Olympic Committee reported. Residents of Japan must apply for tickets online via the Tokyo 2020 Official Ticket Website. The lottery results will be announced on 2 October, with payments due by 15 October.
It is noted that the second phase of ticket sales will start in the spring of 2020. People living outside of Japan will be able to purchase tickets through resellers authorized by the National Paralympic Committees.
The Tokyo 2020 Paralympic Games will run over 12 days from 25 August until 6 September. The Games will feature more than 4,400 athletes over 22 sports.