35-ամյա ամերիկացի Իմպերիալ Յանգը Հոլիվուդում Netflix-ի գրասենյակի առջև հացադուլ է հայտարարել՝ պահաջելով վերսկսել երկրորդ եթերաշրջանից հետո փակված «ՕA» սերիալը։ kulturomania.ru կայքը, հղում անելով The Independent-ին, գրում է, որ տղամարդն ասել է՝ հացադուլի միջոցով ցույց է տալիս, որ սերիալն իր համար ուտելիքից կարևոր է։ Յանգը նշել է, որ արդեն 11 օր հաց չի կերել։
Սերիալի երկրպագուն հայտնել է, որ միաժամանակ բողոքում է կապիտալիստական ուժերի դեմ, որոնք մեղավոր են շոուի փակման մեջ, ոչ բավարար սոցիալական աջակցության դեմ, նաև ուշադրություն է հրավիրում արհեստական ինտելեկտի խնդրի վրա։
«ОА» միստիկ սերիալը պատմում է յոթ տարի կորած աղջկա մասին։ Շոուի փակման մասին հայտնի է դարձել օգոստոսի սկզբին։

В Голливуде мужчина устроил голодовку с требованием возобновить закрывшийся сериал
35-летний американец Империал Янг устроил голодовку возле офиса компании Netflix в Голливуде, требуя возобновить закрывшийся после второго сезона сериал «ОА». Об этом сообщает «Kulturomania.ru» со ссылкой на The Independent.
Мужчина назвал развлечения «пищей человеческой души», отметив, что при помощи голодовки он показывает, что сериал для него важнее еды. По словам Янга, он не ел уже 11 дней.
Поклонник сериала добавил, что попутно протестует против капиталистических сил, виновных в закрытии шоу, недостатка социальной помощи, а также привлекает внимание к проблеме искусственного интеллекта.
Мистический сериал «ОА» рассказывал историю пропавшей на семь лет девушки, которая вернулась зрячей, а также приобрела способность путешествовать в другое измерение. О закрытии шоу стало известно в начале августа.