Մեկ օրում բացահայտվել է հանցագործության 59 դեպք, արձանագրվել՝  18 ՃՏՊ
Ըստ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` օգոստոսի 29-ից 30-ը ՀՀ ոստիկանության տարբեր ստորաբաժանումների կողմից բացահայտվել է հանցագործության 59 դեպք, որոնցից 4-ը՝ նախկինում կատարված։
Մասնավորապես՝ անձնական ունեցվածքի գողության` 14, խարդախության` 11, թմրամիջոցի հայտնաբերման` 8, մարմնական վնասվածք հասցնելու՝ 6, յուրացման կամ վատնման՝ 4, մշակումն արգելված թմրանյութեր պարունակող բույսեր աճեցնելու, բժշկական օգնություն և սպասարկում իրականացնողների կողմից մասնագիտական պարտականությունները չկատարելու կամ ոչ պատշաճ կատարելու և անձի առևանգման՝ 2-ական, բռնաբարության փորձի, պաշտոնեական լիազորությունների չարաշահման, պաշտոնեական կեղծիքի կամ անփութության, սպանության սպառնալիքի, ծեծի և անհետաձգելի միջամտության որոշման պահանջը դիտավորությամբ չկատարելու՝ 1-ական դեպք։
Հայտնաբերվել է 3 հետախուզվող:
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է անձնական ունեցվածքի գողության՝ 3 և վրաերթի՝ 1 դեպք։
Անցած 1 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 18 պատահար, ինչի հետևանքով 24 մարդ ստացել է տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

According to the operations reports of Police of Armenia, 59 cases of crime were detected by officers of various police subdivisions in the territory of the republic from August 29 to August 30, 4 of which were earlier committed crimes.
In particular, 14 cases of personal theft, 11 cases of squandering, 8 cases of drug detection, 6 cases of deliberate destruction of property and battery 6 cases of infliction of bodily harm were among the detected crimes.
3 wanted person have been detected, 2 others turned themselves in to the Police, 2 cases of voluntary surrender of arms and ammunition have been registered. From earlier committed crimes 3 cases of personal theft have been solved. Over the past 1 day, 18 accidents have been registered in the republic with 24 people received bodily injuries of different levels of severity.