«Ժամանակ». Փաշինյանի գրառմանը հակառակ Սևանի մակարդակը տարեցտարի իջնում է
«Ժամանակ» թերթը գրում է. «Օգոստոսի 21-ին վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրառում էր կատարել՝ տեղեկացնելով, որ Սևանից 2018թ. համեմատ 51 մլն խորանարդ մետրով ավելի քիչ ջուր է բաց թողնվել: Մինչդեռ իրականությունն այն է, որ օգոստոսի 29-ի դրությամբ Սևանա լճի մակարդակը նախորդ տարվա նույն օրվա համեմատ 1 սմ իջել է և եղել է 1900,64 նիշի վրա:
Հետաքրքիր է, որ 2018թ. օգոստոսի 29-ին էլ էր Սևանը մեկ սանտիմետրով պակաս, քան 2017-ին: Այն ժամանակ Սևանի մակարդակը 1900,66 նիշի վրա էր: Ստացվում է, որ Սևանի մակարդակը տարեցտարի իջնում է, բարձրանալու փոխարեն»:

«Жаманак»: Несмотря на утверждение Пашиняна, уровень воды в озере Севан с каждым годом понижается
Газета «Жаманак» пишет, что 21 августа премьер-министр Никол Пашинян сообщил на своей странице в Facebook, что отпуск воды из озера Севана на 51 млн. куб. м меньше, чем за аналогичный период  2018 года. В то время как действительность совершено другая: по состоянию на 29 августа, уровень воды в озере Севан по сравнению с тем же днем прошлого года снизился на 1 см и находится на отметке 1900,64.
«Интересно, что и 29 августа 2018 года уровень воды в озере Севан был на 1 см меньше, чем в 2017 году. Тогда уровень воды в Севане находился на отметке 1900,66. Получается, что уровень озера Севан с каждым годом снижается, вместо того, чтобы повышаться», - пишет газета.