ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի դիմումի հիման վրա` Հայաստանի Հանրապետության քրեական դատավարության օրենսգրքի 35-րդ հոդվածի և 135-րդ հոդվածի 2-րդ մասի` Սահմանադրությանը համապատասխանության հարցը որոշելու վերաբերյալ գործի քննությունը շարունակվում է։ ՍԴ աշխատակազմի ղեկավար Էդգար Ղազարյանը լրագրողներին տեղեկացրեց, որ որոշումը, ամենայն հավականությամբ, կհրապարակվի վաղը օրվա երկրորդ կեսին։
Գործը քննվում է գրավոր ընթացակարգով։ Գործի քննությունը մեկնարկել էր այսօր ժամը 11։00-ին։
Ավելի վաղ լրագրողների հետ զրույցում Ռ. Քոչարյանի պաշտպաններից Հայկ Ալումյանն ասել էր, որ ՍԴ-ն չի քննարկում ազատ կարձակվի Ռ. Քոչարյանը, թե ոչ, այլ քննարկում է Ռ. Քոչարյանի նկատմամբ կիրառված օրենքի սահմանադրականության հարցը, նաև այդ օրենքի սահմանադրականության հարցը ընդհանուր իրավասության դատարանների կողմից տրված մեկնաբանությունների լույսի ներքո։

КС Армении обнародует решение по заявлению Роберта Кочаряна завтра
Заседание Конституционного суда, на котором рассматривается заявление второго президента Армении Роберта Кочаряна касательно определения вопроса соответствия статьи 35 и части 2 статьи 135 Уголовно-процессуального кодекса РА Конституции, продолжается.
Руководитель аппарата Конституционного суда Армении Эдгар Казарян в беседе с журналистами сообщил, что решение, вероятнее всего, будет оглашено завтра.
Напомним, что дело рассматривается по письменной процедуре, а рассмотрение дела стартовало сегодня в 11:00.