Ոչ-ոքին Իտալիայի հետ խաղում ևս լավ արդյունք է. Գյուլբուդաղյանց
«Եթե կարողանանք չեզոքացնել Իտալիայի թիմի ուժեղ կողմերը, ապա վստահ եմ՝ լավ արդյունքի կհասնենք»,- այս մասին այսօր Հայաստան-Իտալիա խաղից առաջ տեղի ունեցած ասուլիսում ասաց  Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Արմեն Գյուլբուդաղյանցը։
Նա միաժամանակ նշեց, որ ոչ ոքին Իտալիայի հետ խաղում ևս լավ արդյունք կհամարվի:
Խոսելով Հայաստանի հավաքականի ֆուտբոլիստների մասին՝ Արմեն Գյուլբուդաղյանցն ասաց, որ արտերկրում հանդես եկող ֆուտբոլիստների ուղևորությունը բավականին երկար է տևել, մի քիչ հոգնած են, բայց հույս հայտնեց, որ կհասցնեն վերականգնվել:
Լրագրողները հետաքրքվեցին՝ ինչու Արտյոմ Սիմոնյանն ու Գոռ Մալաքյանը չեն հրավիրվել հավաքական՝ հաշվի առնելով այն, որ նրանք բավականին լավ մարզավիճակում են, մարզիչը նշեց, որ Արտյոմ Սիմոնյանը խաղում է ենթահարձակվողի դիրքում, որտեղ հանդես գալու համար հրավիրել են Հենրիխ Մխիթարյանին, Պետրոս Ավետիսյանին և Էրիկ Վարդանյանին:
«Ինչ վերաբերվում է Գոռ Մալաքյանին՝ նա լավ մարզավիճակում է։ Գոռին նույնիսկ ցանկանում էինք հրավիրել հավաքական, բայց նա մի խնդիր ունի, եթե դա լուծի կդառնա ազգային հավաքականի ամենակարևոր ֆուտբոլիստներից մեկը։ Գոռը պետք է կարողանա կարգավորել իր էմոցիաները, մանավանդ, խաղի ընթացքում, քանի որ անընդհատ դեղին քարտեր է ստանում, ինչը վտանգավոր է։ Նրա փոխարեն հրավիրել ենք Կառլեն Մկրտչյանին, Արտակ Գրիգորյանին, Արտակ Եդիգարյանին ու Ռումյան Հովսեփյանին, որոնք նույնպես լավ մարզավիճակ ունեն»,- նշեց Արմեն Գյուլբուդաղյանցը։
Անդրադառնալով Իտալիայի հավաքական ուժեղ և թույլ կողմերին՝ նշեց, որ բոլոր թիմերն էլ ունեն ուժեղ և թույլ կողեր, Իտալիան ևս. «Ուսումնասիրել ենք Իտալիայի հավաքականին, հզոր թիմ է։ Նրանց երկու կարևոր ֆուտբոլիստները վնասվածք ունեն, բայց վերջին չորս խաղերում էլ առանց իրենց հավաքականը հաղթանակ է տարել»։

Армен Гюльбудагянц: Ничья со сборной Италии будет хорошим результатом для Армении
«Если нам удастся нейтрализовать сильные стороны Сборной Италии, то уверен – достигнем отличных результатов», – заявил сегодня главный тренер Сборной Армении по футболу Армен Гюльбудагянц на пресс-конференции перед матчем со сборной Италии отборочного тура «Евро-2020».
Он в то же время отметил, что ничья также будет прекрасным результатом в игре со Сборной Италии.
Обратившись к футболистам Сборной Армении, А. Гюльбудагянц отметил, что перелёт прибывших из-за границы футболистов был длительным, они немного устали, но тренер выразил надежду, что они успеют восстановиться.
Журналисты поинтересовались, почему Артём Симонян и Гор Малакян не были приглашены в Сборную, учитывая, что они находятся в довольно хорошей физической форме, тренер отметил, что Артем Симонян играет в позиции хавбека, на матч были приглашены Генрих Мхитарян, Петрос Аветисян и Эрик Варданян.
«Что касается Гора Малакяна, он в отличной физической форме. Его мы также хотели пригласить в Сборную, но у него есть определенные проблемы, если он их решит, то станет одним из самых важных футболистов Сборной. Гор должен суметь контролировать свои эмоции, особенно в ходе матча, поскольку постоянно получает желтые карточки, что – опасно. Вместо него мы пригласили Карлена Мкртчяна, Артака Григоряна, Артака Едигаряна и Румяна Овсепяна, которые также находятся в отличной форме», – отметил А. Гюльбудагянц.
Обратившись к сильным и слабым сторонам Сборной Италии, тренер отметил, что у всех команд есть как сильные, так и слабые стороны. «Мы изучили игру Сборной Италии, это сильная команда. Двое из их главных футболистов получили травмы, но и без них Сборная одержала победу в последних 4 играх», – пояснил тренер.