Հենրիխ Մխիթարյան. Հույս ունենք լավ արդյունքի հասնել, չնայած որ մրցակիցը հեշտ չէ
«Շատ ուրախ եմ, որ միացել եմ «Ռոմա» ակումբին»,-ՀՖՖTV-ին տված հարցազրույցում ասել է Հայաստանի ազգային հավաքականի և Լոնդոնի «Արսենալի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը, որը սեպտեմբերի 3-ից տեղափոխվել է իտալական «Ռոմա»։
Նա նշել է, որ խոսելով ակումբի ղեկավարների հետ, հասկացել է, որ թիմի առջև մեծ նպատակներ են դրված՝ ավարտել Չեմպիոնների լիգայի զոնայում, կարողանալ պայքարել Եվրոպա լիգայի եզրափակիչ դուրս գալու, Իտալիայի գավաթի համար։
«Փորձելու եմ ամեն ինչ անել, որպեսզի օգնեմ ակումբին»,- ասել է Մխիթարյանը։
Խոսելով վաղվա խաղի՝ Հայաստան Իտալիայի խաղի մասին, Հ. Մխիթարյանը նշել է. «Տեղյակ եմ, որ բոլոր տոմսերը սպառվել են, շնորհակալ եմ բոլոր երկրպագուներին, ովքեր կլինեն խաղադաշտում։ Հույս ունենք լավ հանդես գալ, լավ արդյունքի հասնել, չնայած որ մրցակիցը հեշտ չէ, հեշտ խաղ չի լինելու։
Ինչ վերաբերում է Բոսնիայի և Հերցեգովինայի հետ խաղին, ապա հույս ունեմ, որ նաև այդ խաղում լավ արդյունքի կհասնենք, բոլորին կկարողանանք պացուցել, որ դեռ հնարավարություններ ունենք դուրս գալու Եվրո»։
Սեպտեմբերի 5-ին և 8-ին Հայաստանի ազգային հավաքականը կանցկացնի Եվրոպայի 2020 թ. առաջնության ընտրական փուլի J խմբի հինգերորդ և վեցերորդ տուրերի հանդիպումները՝ նախ հյուրընկալելով Իտալիայի, ապա՝ Բոսնիայի և Հերցեգովինայի հավաքականին։

Генрих Мхитарян: Очень рад, что присоединился к «Роме»
«Очень рад, что присоединился к клубу “Рома”», – в интервью ФФА TV отметил полузащитник Сборной Армении по футболу и лондонского «Арсенала» Генрих Мхитарян, который с 3 сентября перешёл в итальянскую «Рому».
Г. Мхитарян отметил, что после встречи с руководством клуба он понял, что перед командой поставлены большие цели – клуб хочет завоевать путевку в Лигу чемпионов, выиграть Лигу Европы и Кубок страны.
«Попытаюсь сделать всё, чтобы помощь клубу», – рассказал Генрих Мхитарян.
Обратившись к завтрашней игре – «Армения-Италия», Г. Мхитарян отметил: «Знаю, что все билеты на матч проданы. Спасибо всем болельщикам, которые придут поддержать команду. Надеюсь, что сможем хорошо выступить, несмотря на то, что соперник очень силен, это будет не легкий матч.
Что касается матча против Боснии и Герцеговины, я надеюсь, что и в этой игре мы добьемся хороших результатов, сможем доказать всем, что у нас есть шансы выйти на Евро».
5 и 8 сентября Сборная Армении по футболу проведёт матчи пятого и шестого туров отборочного цикла чемпионата Европы-2020 в группе J:  сначала проведёт матч со сборной Италии, затем – Боснии и Герцеговины.