«Հրապարակ». Տաթևիկ Ռևազյանը ոլորտի խնդիրներով զբաղվելու փոխարեն շարունակում է վոյաժները
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Քաղավիացիայում օրերս հերթական դեպքը գրանցվեց. օդանավը հարկադիր վայրէջք կատարեց Թբիլիսիում: Թեև «Արմենիա» ավիաընկերությունը հայտնեց, որ Երևան- Մոսկվա NGT 928 չվերթն իրականացնելիս «Բոինգ 737» ինքնաթիռում հայտնաբերվել է էլեկտրականության անսարքություն, սակայն, մեր տեղեկություններով, օդանավը եղել է գերծանրաբեռնված, ուղևորները մեկնել են կանգնած: Մարդիկ փորձում են կապվել Քաղավիացիայի կոմիտեի նախագահ Տաթևիկ Ռևազյանի հետ, տեղեկացնել՝ ապարդյուն:
Նա ոլորտի խնդիրներով զբաղվելու փոխարեն շարունակում է վոյաժները: Այս անգամ էլ պաշտոնական գործուղման ընթացքում հասցրել է տեսնել և հուշերի գիրկն ընկնել իր կոպենհագենյան ընկերուհու հետ: Իսկ մինչ այդ համակարգից հեռանում են հին մասնագետները, օրինակ՝ կոմիտեի թռիչքային պիտանիության վարչության պետ Վահրամ Սայադյանը, ում օրոք ավիացիայում նման կոպիտ սխալ չէր լինի»:

«Грапарак»: Татевик Ревазян продолжает вояжи, вместо того чтобы заниматься проблемами сферы
Газета «Грапарак» пишет, что на днях в гражданской авиации был зафиксирован очередной инцидент: самолет совершил вынужденную посадку в Тбилиси. Несмотря на то, что авиакомпания Armenia сообщила, что самолет «Боинг 737», совершавший рейс NGT 928 Ереван – Москва, вынужденно сел в аэропорту Тбилиси из-за неисправности с электричеством, однако, по нашим сведениям, самолет был перегружен, пассажиры летели стоя. Люди пытаются связаться с председателем Комитета гражданской авиации Татевик Ревазян, чтобы проинформировать об этом, однако тщетно.
«Вместо того чтобы заниматься проблемами сферы, она продолжает вояжи. В этот раз в ходе официальной командировки успела встретиться и предаться воспоминаниям со своей подругой в Копенгагене. В то время как из системы уходят опытные специалисты, например, начальник управления по вопросам пригодности к полетам Ваграм Саядян, во время которого столь грубой ошибки в авиации не произошло бы», - пишет газета.