«Հայաստանի Հանրապետության մշակույթի նախարարության և Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության մշակույթի նախարարության միջև 2017-2020 թթ. մշակութային համագործակցության մասին» ծրագրի շրջանակում սեպտեմբերի 7-8-ը մեր երկրում կանցկացվեն Չինաստանի մշակույթի օրեր:
Նախարարությունից հայտնում են, որ Ա. Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնում այս շաբաթ և կիրակի, ժամը 19:00-ին տեղի կունենան Պեկինի օպերայի համերգները:
Համերգային ծրագրում ընդգրկված են «Երկնային լեդին ծաղիկներ է սփռում», «Ճամփաբաժնին», «Աշնանային գետ», «Կայսեր հրաժեշտը սիրեցյալ կնոջը» ստեղծագործությունները:
Պաշտոնական բացման խոսքով հանդես կգա Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Թիան Էրլունը:
«Հայաստանում Չինաստանի մշակույթի օրեր» ծրագրի շրջանակում նախատեսված է Չինաստանի պատվիրակության այցը Հայաստանի Ազգային պատկերասրահ և Հայաստանի պատմության թանգարան:

Beijing opera will perform in Yerevan within the framework of "China culture days in Armenia", the ministry of education and science reports. The concerts will take place on September 7 and 8 at 19:00 at A. Spendiaryan Opera and Ballet National Academic theatre.
The concert programme features “The Heavenly Maid Scatters Blossoms,” “On the Crossroad,” “The Autumn River,” and “The Emperor Farewells the Concubine.” The Ambassador of the People's Republic of China in Armenia will address the opening ceremony the Days of China in Yerevan. It is expected that a Chinese delegation will visit Armenia to attend events at planned at National Gallery of Armenia and the History Museum.