«Ջոկերը» պատմության մեջ  լավագույն կինոկոմիքսն է
Ռեժիսոր Տոդ Ֆիլիպսի նոր՝ «Ջոկեր» ֆիլմը դարձել է ամենաբարձր գնահատված կինոկոմիքսը համաշխարհային կինեմատոգրաֆիայի պատմության մեջ։
News.ru-ն, հղում անելով The Independent-ին, գրում է, որ ֆիլմի վարկանիշը, որի ցուցադրությունը կինոթատրոններում սկսվելու է հոկտեմբերին, արդեն կազմում է առավելագույն 10 բալից 9,7 բալ։
«Ջոկերի» պրեմիերան կայացել է օգոստոսի 31-ին Վենետիկի կինոփառատոնում։ Ֆիլմն այնտեղ արժանացել է ութրոպեանոց ծափահարությունների։
Արդեն նշվել է, որ «Ջոկեր» ֆիլմում գլխավոր դերում հանդես եկած Խոակին Ֆենիկսը դարձել է «Օսկար» մրցանակի հիմնական թեկնածուներից։ Նրա  հնարավորությունը գնահատավում է 30,7 տոկոս։

Although it won’t be released for another month, the film – from The Hangover director Todd Phillips – has racked up a staggering 9.7 rating out of a possible 10 on IMDb, The Independent reports.
It’s worth noting that this rating is likely to change when the film actually gets released, but its high score predicts big things for the film, which stars Joaquin Phoenix as a reimagined version of the DC villain named Arthur Fleck.
The film received an eight-minute standing ovation following its Venice Film Festival premiere at the weekend with the majority of critics praising the film and Phoenix’s performance.