Զիդանը համոզել է Մբապեին
ՊՍԺ-ի հարձակվող Կիլիան Մբապեն  կտեղափոխվի «Ռեալ»։ sport24.ru  կայքը, հղում անելով Sport.es-ին, գրում է, որ մադրիդցիների գլխավոր մարզիչ Զինեդին Զիդանը համոզել է հայրենակցին փոխել թիմը։ «Ռեալը» փորձում էր ձեռք բերել Մպաբեին այս ամառ, սակայն գործարքը չի կայացել։
Աղբյուրի համաձայն, «Ռեալի» նախագահ Ֆլորենտինո Պերեսը մտադիր է ձեռնարկել լուրջ քայլեր, որպեսզի Ֆրանսիայի հավաքականի  հարձակողը հայտնվի իր ակումբում։
Մպաբեի պայմանագիրը ՊՍԺ-ի հետ գործելու է մինչև 2022 թվականը։ Այս մրցաշրջանում հարձակվող թիմի հետ 4 խաղում 2 գոլ է  խփել և մեկ արդյունավետ փոխանցում կատարել։

Зидан убедил Мбаппе перейти в «Реал»
Нападающий «ПСЖ» Килиан Мбаппе перейдет в «Реал». Как сообщает Sport24.ru, главный тренер мадридцев Зинедин Зидан убедил соотечественника сменить команду. «Реал» пытался заполучить форварда минувшим летом, но сделать это не удалось.
Согласно информации источника, президент «Реала» Флорентино Перес намерен предпринять серьезные усилия, чтобы нападающий сборной Франции оказался на «Сантьяго Бернабеу».
Контракт Килиана Мбаппе с «ПСЖ» действует до 2022 года. В нынешнем сезоне нападающий в 4 матчах за клуб забил 2 гола и отдал 1 результативный пас.