Գնաճ՝ ծառայությունների ոլորտում
Մատուցված ծառայությունների ոլորտում 2019թ. օգոստոսին 2018թ. օգոստոսի համեմատ գրանցվել է 0.2%, իսկ 2019թ. հուլիսի համեմատ՝ 0.1% հավելաճ:
Վիճակագրական կոմիտեի հրապարակած տվյալների համաձայն, 2019թ. օգոստոսին հուլիսի համեմատ հանրապետությունում գրանցվել է բնակարանի նորոգման և սպասարկման, վարսավիրանոցների և անձնական խնամքի սպասարկման սրահների ծառայությունների՝ 0.1%, մարդատար տրանսպորտի ծառայությունների՝ 0.6% (պայմանավորված օդային տրանսպորտով միջազգային չվերթների ծառայությունների սակագների 2.5% հավելաճով), հյուրանոցային ծառայությունների սակագների 1.4% հավելաճ:
Միաժամանակ, հանգստի կազմակերպման համալիր ծառայությունների, հանգստի և մշակութային միջոցառումների հետ կապված ծառայությունների սակագները նվազել են համապատասխանաբար 0.3% և 0.1%-ով, իսկ կենցաղային սարքերի նորոգման, բժշկական ծառայությունների, կապի, կրթության, սպասարկման (ռեստորաններ, սրճարաններ և համանման կազմակերպություններ), իրավաբանական ծառայությունների սակագների մակարդակը նախորդ ամսվա համեմատ մնացել է անփոփոխ:

Prices for services increased by 0.2% in Armenia in August 2019 from August 2018, recording a 0.1% rise from July this year, according to the latest figures released by Armenia’s Statistical Committee.
Costs for apartment repair and maintenance, beauty salon and personal care spa services rose by 0.1%, public transport costs – by 0.6% and hotel fees – by 1.4%.
Meantime, prices for complex recreational services, leisure and culture-related services dropped by 0.3% and 0.1%, respectively, while home appliances repair costs, healthcare costs, prices of communication, education, consumer services (prices at cafés, restaurants) and legal services remained unchanged compared to the past year.