Իսպանիան նախատեսում է արգելել երկրում ոչ ավանդական բժշկությունը, այդ թվում ասեղնաբուժությունն ու հոմեոպատիան դրանց՝ առողջությանը վնաս հասցնելու պատճառով։
Գազետա.ռու կայքը, հղում անելով The Local-ին, գրում է, որ գիտության և առողջապահության նախարարությունը կառավարություն է ներկայացրել զեկույց, որով ապացուցում է մարդու առողջության վրա այլընտրանքային բժշկության վնասը։
Խորհրդարանականների խոսքով, շատ մարդիկ դեռ հավատում են բուժման այդ մեթոդներին, չնայած գիտական հերքումներին։
Հարցման համաձայն, 2016 թվականին հարցվածների 59,8 տոկոսը կարծում է, որ ասեղնաբուժությունն ունի բուժական հատկություն, 52,7 տոկոսը վստահ է հոմեոպաթիկ բուժման արդյունավետության մեջ:

Испания планирует запретить альтернативную медицину в стране, в том числе иглоукалывание и гомеопатию из-за их вреда здоровью. Об этом сообщает «Газета.Ру» со ссылкой на The Local.
Как отмечается, министры науки и здравоохранения представили в правительстве доклад с доказательствами вреда альтернативной медицины для здоровья человека.
По словам парламентариев, многие люди до сих пор верят в действенность подобных методов лечения, несмотря на научные опровержения.
Согласно опросу 2016 года, 59,8% процента жителей опрошенных считают, что иглоукалывание имеет терапевтическое свойство. 52,7 % респондентов уверены в действенности гомеопатических препаратов.