Արցախում լռության օր է
Նախընտրական քարոզչության՝ օրենքով նախատեսված ժամանակն ավարտվել է։ Քվեարկության  նախորդող օրը թեկնածուները լուռ են, հանգստանում։
ԿԸՀ-ին՝տարածքային ընտրական հանձնաժողովների տրամադրած տվյալների համաձայն` տեղական ինքնակառավարման մարմինների 2019 թվականի սեպտեմբերի 8-ի ընտրություններին մասնակցելու նպատակով Արցախի Հանրապետության 228 համայնքներում առաջադրվել են համայնքի ղեկավարի 416 և համայքի ավագանու 1401  թեկնածուներ:
Հիշեցնենք, որ համայնքի ղեկավար են ընտրելու նաև Արցախի մայրաքաղաք Ստեփանակերտում, Շուշի, Հադրութ, Ասկերան, Մարտակերտ, Մարտունի, Քաշաթաղ, Քարվաճառ քաղաքներում։

В Арцахе сегодня наступил День тишины перед выборами мэра Степанакерта
8 сентября в Арцахе (Нагорно-Карабахской Республике, НКР) пройдут выборы в органы местного самоуправления.
Сегодня завершился срок проведения предвыборной агитации, предусмотренный законом.
Агитация в предшествующий день проведения выборов запрещается.
Согласно предоставленным Центральной избирательной комиссии данным областных избирательных комиссий, с целью участия в предстоящих 8 сентября 2019 года выборах в органы местного самоуправления в 228 общинах Республики Арцах выдвинуто 416 кандидатов на пост руководителей общины и 1401 кандидатов на пост члена Совета старейшин.
Напомним, 8 сентября выборы в органы местного самоуправления пройдут также в общинах районов Шуши, Гадрут, Аскеран, Мартакерт, Мартуни, Кашатаг, Шаумян.