«Իրատես». Հայկ Մարությանի համար որպես քաղաքապետ այս աշունը կլինի վերջինը
«Իրատես» թերթը գրում է. «Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանի համար այս աշունը կլինի վերջինը. Նա հրաժարական կտա, հրաժարականը Նիկոլ Փաշինյանն ստիպված կլինի ընդունել («Կարգին Հայկոն» երկու անգամ արդեն հրաժարական է ներկայացրել, Նիկոլը չի ընդունել):
Քաղաքային տնտեսության, տրանսպորտի ու աղբահանության անմխիթար վիճակն այլ ելք չի թողել Փաշինյանին՝ դառնալով նրա վարկանիշի անկման լուրջ պատճառներից մեկը:
Սցենարը, ասում են, կզարգանա հետևյալ կերպ. Երևանի ավագանին երկու անգամ չի կարողանա քաղաքապետ ընտրել իր կազմից, որովհետև եղածների մեջ չկա տնտեսության կազմակերպիչ, ապա «Իմ քայլը» ներսից կքանդվի (շատերը «կզբաղվեն» այդ գործով), Փաշինյանն էլ այլևս չունի այն հեղինակությունը, որ քաղաքապետ դարձնի հերթական «պոլի փետ» թեկնածուին:
Ելքը կլինի մեկը` քաղաքապետի նոր ընտրություններ, որոնք հաղթական ավարտ չեն ունենա «Իմ քայլի» համար, որովհետև Փաշինյանի վարկանիշն այդ ժամանակ, Երևանի ավագանու ընդդիմադիր աղբյուրների համոզմամբ, արդեն քսան տոկոս էլ չի լինի»:

«Иратес»: Это осень может стать последней для Айка Марутяна как мэра Еревана
Газета «Иратес» пишет, что для мэра Еревана Айка Марутяна эта осень будет последней. Он подаст в отставку, Никол Пашинян вынужден будет принять отставку («Каргин Айко» уже два раза представлял заявление об отставке, однако Никол не принял).
Неутешительное состояние в городском хозяйстве, сфере транспорта и вывоза мусора не оставляют Николу Пашиняну иного выхода, становясь одной из серьезных причин падения его рейтинга.
«Сценарий, как говорят, будет развиваться следующим образом: Совет старейшин Еревана два раза не сможет выбрать из своего состава мэра, поскольку среди них нет организатора городского хозяйства, затем "Мой шаг" начнет разваливаться изнутри (многие "займутся" этим делом), а у Пашиняна уже нет того авторитета, чтобы сделать мэром очередного своего кандидата-"швабру".
Выход один – новые выборы мэра, которые не закончатся победой для блока "Мой шаг", поскольку, по убеждению оппозиционных источников Совета старейшин Еревана, рейтинг Пашиняна к тому времени не будет составлять даже 20%», - пишет газета.