«Ինչի՞ մասին է խոսքը: Մենք նոր ենք սկսել»,- լրագրողների հետ ճեպազրուցում ասաց Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանը՝ պատասխանելով հարցին, թե արդյո՞ք երբևէ վարչապետի հետ չի քննարկվել իր հրաժարականի հարցը։
Նա նշեց, որ իրենք 6500 քմ մանկապարտեզներից հետ են բերել համայնքին, երկու միլիարդ դրամով մեծացրել են բյուջեն, հետ են բերում այգիները, վերանայում են բոլոր անօրինական տենդերները, անօրինական սեփականաշնորհումները, մեծ կառուցապատում են սկսում, մեծ պլաններ ունեն։
«Ի՞նչ հրաժարականի մասին է խոսքը: Բացել ենք նոր հիմնարկներ, երբևէ չեն եղել, Երևանի քաղաքապետարանը գրեթե տեխնիկա չի ունեցել, իսկ այսօր ունի այնքան տեխնիկայի պաշար, որ կարողանանք անկախ լինել, կարողանանք իրագործել մեր առջև դրված խնդիրները:
Այս ամեն ինչն անելու հետ մեկտեղ ինչպե՞ս կարող է մարդ մտածել, որ հրաժարական տա: Ինչո՞ւ․Հրաժարական տամ, որ այլևս մանկապարտեզների տարածքները հետ չբերե՞մ»,-ասաց Հայկ Մարությանը։

Айк Марутян ответил на вопрос о возможной отставке с поста мэра Еревана
«О чем речь? Мы только начали», – заявил в беседе с журналистами мэр Еревана Айк Марутян, отвечая на вопрос, действительно ли он не обсуждал с премьер-министром Армении Николом Пашиняном вопрос отставки.
Мэр отметил, что общине были возвращены 6500 кв.м. приватизированных ранее детсадов, на 2 млрд. драмов увеличился бюджет, они возвращают парки, пересматривают все незаконные тендеры и приватизации, начинают большую застройку, имеются большие планы.
«О какой отставке идет речь? Мы открыли новые учреждения, которых ранее не было, у мэрии Еревана почти не было техники, а на сегодняшний день у нас такое техническое оснащение, что мы можем осуществлять поставленные перед нами задачи.
Почему я должен думать об отставке? Почему? Чтобы не возвращать больше территории детсадов?» – отметил мэр Еревана.