Ազգային ժողովն այսօր աշխատանքները սկսեց նախօրեին քննարկված նախագծերը քվեարկության դնելով։
Այսպիսով՝ խորհրդարանն առաջին ընթերացմամբ ընդունեց պատգամավոր Գևորգ Պապոյանի ներկայացրած Կուտակային կենսաթոշակների մասին օրենքի նախագիծը, վավերացվեց նաև «Հայաստանի Հանրապետության և Դանիայի Թագավորության միջև եկամուտների և գույքի կրկնակի հարկումը բացառելու և հարկումից խուսափելը կանխելու մասին» կոնվենցիան։
Երկրորդ ընթերցմամբ և ամբողջությամբ ընդունվեց ԱԺ պատգամավոր Արտակ Մանուկյանի ներկայացրած Հարկային օրենսգրքում փոփոխություններ կատարելու մասին օրենքի նախագիծը։
Խորհրդարանը 52 դեմ ձայնով չընդունեց Միքայել Մելքումյանի կողմից ներկայացված Հարկային օրենսգրքում փոփոխություններ կատարելու մասին օրենքի նախագիծը։
Նույն պատգամավորի ներկայացրած «Ջրօգտագործողների ընկերությունների և ջրօգտագործողների ընկերությունների միությունների մասին» օրենքում լրացումներ կատարելու մասին օրենքի նախագիծն ընդունվեց 97 կողմ և 3 դեմ ձայնով։

Armenian parliament passes several bills
The Armenian National Assembly adopted several bills after putting them to a vote at a regular sitting on Tuesday.
In particular, lawmakers passed in the first reading a bill on funded pensions authored by MP Gevorg Papoyan.
The parliament also ratified the Convention on Avoidance of Double Taxation of Income and Property and Prevention of Tax Evasion between the Republic of Armenia and the Kingdom of Denmark.
A draft law on amendments to the law on the country’s Tax Code authored by MP Artak Manukyan passed the second parliamentary reading.
Meanwhile, lawmakers voted down the amendments to the Tax Code proposed by Prosperous Armenia faction MP Mikayel Melkumyan with 52 votes against.
Melkumyan’s another bill on making supplements to the law “On Water User Companies and Associations of Water User Companies” was adopted by a vote of 97 for and 3 against.