Ազգային ժողովն այսօր աշխատանքները սկսեց նախօրեին քննարկված նախագծերը քվեարկության դնելով։
Այսպիսով՝ խորհրդարանն առաջին ընթերացմամբ ընդունեց պատգամավոր Գևորգ Պապոյանի ներկայացրած Կուտակային կենսաթոշակների մասին օրենքի նախագիծը, վավերացվեց նաև «Հայաստանի Հանրապետության և Դանիայի Թագավորության միջև եկամուտների և գույքի կրկնակի հարկումը բացառելու և հարկումից խուսափելը կանխելու մասին» կոնվենցիան։
Երկրորդ ընթերցմամբ և ամբողջությամբ ընդունվեց ԱԺ պատգամավոր Արտակ Մանուկյանի ներկայացրած Հարկային օրենսգրքում փոփոխություններ կատարելու մասին օրենքի նախագիծը։
Խորհրդարանը 52 դեմ ձայնով չընդունեց Միքայել Մելքումյանի կողմից ներկայացված Հարկային օրենսգրքում փոփոխություններ կատարելու մասին օրենքի նախագիծը։
Նույն պատգամավորի ներկայացրած «Ջրօգտագործողների ընկերությունների և ջրօգտագործողների ընկերությունների միությունների մասին» օրենքում լրացումներ կատարելու մասին օրենքի նախագիծն ընդունվեց 97 կողմ և 3 դեմ ձայնով։

Национальное Собрание Армении в первом чтении приняло представленный депутатом Геворгом Папояном проект закона «О накопительных пенсиях», ратифицирована также Конвенция между Республикой Армения и Королевством Дания об исключении двойного налогообложения доходов и имущества и предотвращении уклонения от налогообложения.
Во втором чтении и полностью был принят представленный депутатом Артаком Манукяном законопроект «О внесении изменений в “Налоговый кодекс РА”».
Депутаты не приняли представленный Микаелом Мелкумяном законопроект «О внесении изменений в “Налоговый кодекс РА”». Против данного законопроекта выступили 52 депутата.
Представленный тем же депутатом законопроект «О внесении дополнений в Закон РА “Об обществах водопользователей и ассоциациях обществ водопользователе”» принят соотношением голосов 97 «за» и 3 «против».