Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի Շենգավիթի նստավայրի առջև բողոքի ակցիա իրականացնող երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի աջակիցները նստացույց են սկսել։
Նրանց պահանջն է՝ կատարել Սահմանադրական դատարանի սեպտեմբերի 3-ի որոշումը, անհապաղ նիստ հրավիրել ու քննության առնել Ռ. Քոչարյանի կալանքից ազատելու հարցը, ոչ թե սպասել սեպտեմբերի 12-ի դատական նիստին։
«Խնդրեցինք, որ մեր հորդորը փոխանցեն դատավոր Աննա Դանիբեկյանին։ Այժմ սպասում ենք դատավորի պատասխանին։ Խոստացան, որ կփոխանցեն մեր պահանջը»,- հայտարարեց աջակիցներից Գագիկ Բաղդասարյանը։
Հիշեցնենք, որ նրանք դատարանի մոտ են հավաքվել առավոտից, նույսն պահանջով բողոքի ակցիաներ են իրականացրել նաև նախօրեին։

Сторонники второго президента Армении Роберта Кочаряна проводят сидячий пикет
Сторонники второго президента Армении Роберта Кочаряна, проводящие акцию протеста у здания суда общей юрисдикции Еревана (резиденция в Шенгавите), объявили о начале сидячего пикета.
Их требование – исполнить решение Конституционного суда от 3 сентября, незамедлительно созвать заседание суда и рассмотреть вопрос об освобождении Р. Кочаряна, а не ждать судебного заседания, назначенного на 12 сентября.
«Попросили, чтобы наш призыв был передан судье Анне Данибекян. Сейчас ждем ответа судьи. Пообещали, что передадут наше требование», – заявил один из сторонников второго президента Гагик Багдасарян.
Напомним, что они с утра собрались у здания суда, с аналогичным требованием сторонники второго президента провели акцию протеста также накануне.