Ըստ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` սեպտեմբերի 12-ից 13-ը ՀՀ ոստիկանության տարբեր ստորաբաժանումների կողմից բացահայտվել է հանցագործության 54 դեպք, որոնցից 3-ը՝ նախկինում կատարված։
Մասնավորապես՝ յուրացման կամ վատնման՝ 10, մարմնական վնասվածք հասցնելու և անձնական ունեցվածքի գողության՝ 9-ական, խարդախության` 4, պաշտոնեական լիազորությունների չարաշահման ու ծեծի՝ 3-ական, դրամանենգության և խուլիգանության՝ 2-ական, պետական-հասարակական ունեցվածքի գողության, ապօրինի կամ կեղծ ձեռնարկատիրության, հարկերից խուսափելու, համակարգչային հանցագործության, թմրամիջոցի հայտնաբերման, պաշտոնեական կեղծիքի կամ անփութության, խաբեության կամ վստահությունը չարաշահելու եղանակով՝ գույքային վնաս պատճառելու, ակնհայտ 16 տարին չլրացած անձի հետ սեռական հարաբերություն ունենալու ու սպանության սպառնալիքի՝ 1-ական դեպք։
Հայտնաբերվել է 3 հետախուզվող, կամավոր ներկայացել է՝ 2-ը:
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է անձնական ունեցվածքի գողության՝ 2 և խարդախության՝ 1 դեպք։
Անցած 1 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 14 պատահար, ինչի հետևանքով 19 մարդ ստացել է տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

За минувшие сутки в Армении зарегистрировано 14 ДТП
По данным оперативной сводки Полиции Республики Армения, с 12 по 13 сентября сотрудниками различных подразделений Полиции раскрыто 54 случая преступлений, из них 3 – ранее совершенные.
В частности, 10 случаев присвоения или растраты, по 9 случаев кражи личного имущества и причинения телесных повреждений, 4 случая мошенничества, по 3 случая злоупотребления должностными полномочиями и побоев, по 2 случая фальшивомонетничества и хулиганства, по 1 случаю кражи государственного или общественного имущества, незаконного предпринимательства или лжепредпринимательства, уклонения от уплаты налогов, киберпреступности, обнаружения наркотиков, служебного подлога или служебной халатности, причинения вреда имуществу путем обмана или злоупотребления доверием, полового сношения с лицом, заведомо не достигшим 16-летнего возраста и угрозы убийством.
За данный период задержаны 3 человека, находящихся в розыске, еще 2 с явкой с повинной обратились в Полицию.
Из ранее совершенных преступлений раскрыто 2 случая кражи личного имущества и 1 случай мошенничества.
За минувшие сутки в республике было зарегистрировано 14 ДТП: 19 человек получили телесные повреждения разной степени тяжести.