Ըստ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` սեպտեմբերի 12-ից 13-ը ՀՀ ոստիկանության տարբեր ստորաբաժանումների կողմից բացահայտվել է հանցագործության 54 դեպք, որոնցից 3-ը՝ նախկինում կատարված։
Մասնավորապես՝ յուրացման կամ վատնման՝ 10, մարմնական վնասվածք հասցնելու և անձնական ունեցվածքի գողության՝ 9-ական, խարդախության` 4, պաշտոնեական լիազորությունների չարաշահման ու ծեծի՝ 3-ական, դրամանենգության և խուլիգանության՝ 2-ական, պետական-հասարակական ունեցվածքի գողության, ապօրինի կամ կեղծ ձեռնարկատիրության, հարկերից խուսափելու, համակարգչային հանցագործության, թմրամիջոցի հայտնաբերման, պաշտոնեական կեղծիքի կամ անփութության, խաբեության կամ վստահությունը չարաշահելու եղանակով՝ գույքային վնաս պատճառելու, ակնհայտ 16 տարին չլրացած անձի հետ սեռական հարաբերություն ունենալու ու սպանության սպառնալիքի՝ 1-ական դեպք։
Հայտնաբերվել է 3 հետախուզվող, կամավոր ներկայացել է՝ 2-ը:
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է անձնական ունեցվածքի գողության՝ 2 և խարդախության՝ 1 դեպք։
Անցած 1 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 14 պատահար, ինչի հետևանքով 19 մարդ ստացել է տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

According to the operations reports of Police of Armenia, 54 cases of crime were detected by police in the territory of the republic from September 12 to September 13, 3 of which were earlier committed crimes.
In particular, 10 cases of misappropriation or embezzlement, 9 cases of personal theft and infliction of bodily harm, 4 cases of fraud, 3 cases of abuse of power and battery, 2 cases of counterfeiting and hooliganism, 1 case of theft of state or public property, illegal or false entrepreneurial activity, tax evasion, cybercrime, drug detection.
According to the source, 3 wanted person have been detected, 2 others turned themselves in to the Police.
From earlier committed crimes 2 cases of personal theft and 1 case of fraud have been solved.
Over the past 1 days, 14 accidents have been registered in the Republic: 19 people received bodily injuries of different levels of severity.