«Իմ քայլը» խմբակցությունը նիստ կանի՝ ՍԴ-ի շուրջ ստեղծված իրավիճակի հետ կապված
«Այս պահին որևէ մեկնաբանությունից զերծ կմնամ Սահմանադրական դատարանի հետ կապված»,- խորհրդարանում լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավար Լիլիթ Մակունցը՝ անդրադառնալով ՍԴ-ի շուրջ ստեղծված իրավիճակին։
Նա հայտնեց, որ այսօր խմբակցությունում նիստ է լինելու, որի ընթացքում էլ կորոշեն իրենց հաջորդ քայլերը, իսկ նախանշված քայլերի մասին կկարողանա հրապարակային խոսել միայն  խմբակցության նիստից հետո։
«Մենք նշել ենք, որ հավատարիմ ենք բացառապես իրավական ճանապարհով առաջնորդվելու գործընթացին և միայն օրենսդիրի լիազորությունների տիրույթում գոյություն ունեցող գործիքակազմով»,- ասաց Մակունցը։
Նա նշեց, որ օրակարգում հիմնական հարցը լինելու է դատաիրավական համակարգի հետ կապված։
Ինչ վերաբերում է հարցին, թե անդրադարձ լինելու է Ամուլսարի հարցով «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության կողմից  քննիչ հանձնաժողով ստեղծելու իրենց ուղարկված ձևաթղթին, նա ասաց. «Արձագանք անպայման կլինի՝ միայն ընդհանուր դիրքորոշման գալուց հետո»։

Состоится заседание фракции «Мой шаг» в связи с сложившейся вокруг КС Армении ситуации
«Воздержусь на данный момент от каких-либо комментариев касательно Конституционного суда Армении», – заявила руководитель фракции Национального Собрания Армении «Мой шаг» Лилит Макунц, обратившись к сложившейся вокруг КС РА ситуации.
Она сообщила, что сегодня фракция созовет заседание, в ходе которого будет принято решение о дальнейших шагах, а о намеченных шагах она сможет публично говорить только после заседания фракции.
«Мы отметили, что привержены процессу следовать исключительно правовому пути и инструментам, находящимся в рамках законодательных полномочий», – отметила Л. Макунц.