ԱԱ. Հենրիկ Սարգսյանը մեկնարկել է հաղթանակով
Հայաստանի ներկայացուցիչ Հենրիկ Սարգսյանը (91 կգ) հաղթանակով է մեկնարկել Ռուսաստանի Եկատերինբուրգ քաղաքում շարունակվող բռնցքամարտի աշխարհի առաջնությունում:
ՀԱՕԿ-ից մանրամասնում են, մեկնարկային մենամարտում հայ բռնցքամարտիկը հաղթել է ամերիկացի Ադրիան Տիլմանին եւ դուրս եկել 1/8 եզրափակիչ:
8 բռնցքամարտիկով մրցավայր մեկնած Հայաստանի հավաքականի կազմում պայքարը շարունակում են նաև 52 կգ քաշային Արթուր Հովհաննիսյանը, 63 կգ քաշային Հովհաննես Բաչկովը, 75 կգ քաշային Արման Դարչինյանը եւ գերծանր քաշային Գուրգեն Հովհաննիսյանը, որոնք կպայքարեն քառորդ եզրափակիչի ուղեգրի համար:

Armenian athlete Henrik Sargsyan (91 kg) has started with a victory at the AIBA World Boxing Championships underway in Yekaterinburg, Russia.
In the first bout the Armenian boxer beat American Adrian Tillman to be qualified for the 1/8 finals, the National Olympic Committee's press service reported.
Of 8 boxers of the Armenia team left for the championship the struggle is still continued by Artur Hovhannisyan (52 kg), Hovhannes Bachkov (63 kg), Arman Darchinyan (75 kg) and super heavyweight Gurgen Hovhannisyan who will fight for reaching the semifinals.