«Ժամանակ». Աշխատանքից կազատվի՞ Արթուր Վանեցյանի մայրը
«Ժամանակ» թերթը գրում է. «Առաջիկայում աշխատանքից կազատվի ԱԱԾ արդեն նախկին ղեկավար Արթուր Վանեցյանի մայրը` Մարգարիտա Ազարյանը, ով այս պահին զբաղեցնում է ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանի օգնականի պաշտոնը:
Ազարյանը Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտոնավարման ժամանակ եղել է նախագահականի նամակների բաժնի պետը՝ 1998-2002, Սերժ Սարգսյանի պաշտոնավարման ժամանակ՝ նախագահի աշխատակազմի կադրերի վարչության պետը` 2011-2018, իսկ 2018թ. հունիսի 27-ին նշանակվել էր վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի աշխատակազմի և կադրերի կառավարման վարչության պետ և ազատվել էր 2019թ. ապրիլի 2-ին՝ վարչապետի հանձնարարականը պատշաճ չկատարելու պատճառով»:

Газета «Жаманак» пишет, что в ближайшее время будет освобождена от работы мать уже бывшего директора СНБ Артура Ванецяна – Маргарита Азарян, которая сейчас занимает должность помощника президента Армении Армена Саркисяна.
«Маргарита Азарян в период президентства Роберта Кочаряна была начальником отдела писем и приема граждан (1998-2002), во время президентства Сержа Саргсяна – начальником управления кадров (2011-2018). 27 июня 2018 года она была назначена начальником департамент кадров и управления персоналом аппарата Никола Пашиняна и освобождена от работы 2-го апреля 2019 года из-за ненадлежащего выполнении поручения премьер-министра», - напоминает газета.