Կիպրոսում հանդես կգա Մոսկվայի հայկական թատրոնը
Կիպրոսում ռուսական երկրորդ թատերաշրջանը կմեկնարկի այսօր Նիկոսիայի Ռուսական գիտության և մշակույթի կենտրոնում։ Բացմանը հանդես կգա Մոսկվայի հայկական թատրոնը Սլավա Ստեփանյանի ղեկավարությամբ։
ՏԱՍՍ-ին Սլավա Ստեփանյանն ասել է, որ երեք ներկայացմամբ են հանդես գալու, այդ թվում հայ ժամանակակից դրամատուրգ Կարիեն Խոդիկյանի  «Սիրային քառանկյունի» մոտիվներով բեմադրված ներկայացմամբ, որը ցուցադրելու են հայերեն՝ ռուսերերն ենթագրերով։
Կիպրոսում ՌԴ դեսպանության խորհրդատու Անդրեյ Պանյուխովն ասել է, որ Ռուսաստանի և Հայաստանի  հարաբերությունները «ունեն իսկապես դաշնակցական և ռազմավարական բնույթ»: Նա նաև հիշեցրել է, որ Կիպրոսում  կա հայկական մեծ համայնք, վիճակագրության համաձայն՝ 3000-ից ավելի։

The Moscow Armenian Theater, headed by its Director Slava Stepanyan, performed at the opening of the Second Russian Theatre Season in Cyprus on Wednesday.
The theater was set to perform three plays, including one based on contemporary Armenian writer Karine Khodikyan's "Love Quadrangle", in Armenian with Russian subtitles, Stepanyan told TASS.
Meanwhile, Minister-Counsellor of the Russian Embassy in Cyprus Andrey Panyukhov stressed that relations between Russia and Armenia have a ‘truly allied and strategic’ character. He also recalled that Cyprus is home to a large Armenian community having 3,000 members according to statistics.