Խորհրդարանն այսօր 92 կողմ ձայնով երկրորդ ընթերցմամբ և ամբողջությամբ ընդունեց ՀՀ հարկային օրենսգրքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին օրենքի նախագիծը։
«Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունը երկու ընթերցումների ժամանակ կողմ քվեարկեց օրինագծին, իսկ ահա «Լուսավոր Հայաստան»-ը դեմ էր նախագծին։
Նշենք, որ մինչ քվեարկությունը «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը 20 րոպե ընդմիջում խնդրեց՝ հիմնվելով ԱԺ կանոնակարգ սահմանադրական օրենքի վրա։
«Ես դեմ եմ քվեարկել նախագծին, սա անընդունելի պրակտիկա . մենք կուրորեն գումարներ ենք վերադարձնում չգիտենք ում։ Թալանի միջոցով հարստություն կուտակած և այսօր քրեական հետապնդման մեջ գտնվող մարդկանց չենք կարող բյուջեից գումար վերադարձնել»,- նշեց Թանդիլյանը։

Депутаты Национального Собрания Армении сегодня во втором чтении и полностью приняли проект закона «О внесении изменений и дополнений в Налоговый кодекс РА». За принятие проекта проголосовали 92 парламентария.
Фракция «Процветающая Армения» проголосовала «за» принятие проекта, а фракция «Просвещенная Армения» – выступила против.
Отметим, что до голосования руководитель фракции «Просвещенная Армения» Эдмон Марукян попросил 20-минутный перерыв в соответствии с Законом РА «Регламент Национального Собрания».
В свою очередь другой представитель данной фракции Мане Тандилян отметила: «Проголосовала “против” данного проекта, это неприемлемая практика. Мы слепо возвращаем средства, не зная конкретно, кому их возвращаем».
Напомним, законопроектом предлагается возвращать хозяйствующим субъектам дебетовое сальдо НДС в размере более 56 млрд драмов.