Արցախի նախագահը խորհրդակցություն է հրավիրել ՊԲ զորահավաքի կառավարման կետում
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր մի շարք հանդիպումներ է ունեցել հանրապետությունում անցկացվող զորահավաքի մասնակիցների հետ:
ԱՀ նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից հայտնում են, որ նույն օրը Նախագահը հրավիրել է խորհրդակցություն պաշտպանության բանակի զորահավաքի կառավարման կետում եւ քննարկել զորահավաքի ընթացքին վերաբերող հարցեր:
Նախագահը հանձնարարականներ է տվել պաշտպանության նախարարին և շահագրգիռ մարմինների ղեկավարներին՝ քննարկված հարցերի պատշաճ լուծման ուղղությամբ:
Հանդիպումներին և խորհրդակցությանը մասնակցել են պետնախարար Գրիգորի Մարտիրոսյանը, անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արշավիր Ղարամյանը, պաշտպանության նախարար, պաշտպանության բանակի հրամանատար Կարեն Աբրահամյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Президент Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики, НКР) Бако Саакян сегодня, 24 сентября, провел ряд встреч с участниками проводимых в республике военных сборов. Об этом сообщает пресс-служба президента НКР.
Согласно информации, в тот же день президент провел совещание в пункте управления сборами Армии обороны и обсудил вопросы, касающиеся хода военных сборов.
Бако Саакян дал поручения министру обороны и руководителям компетентных органов по надлежащему решению обсужденных вопросов.
Во встречах и совещании приняли участие государственный министр Григорий Мартиросян, секретарь Совета безопасности Аршавир Гарамян, министр обороны, командующий Армией обороны Карен Абрамян, другие должностные лица.